Přestupové období je v plném proudu a my vám přinášíme další várku zajímavých přestupů. 

Světový šampion oznámil svůj odchod

PawN oznámil svůj odchod od kompetitivního hraní. Světový šampion z roku 2014 ukončuje bohatou kariéru po šesti letech, kdy jsme ho mohli vidět oblékat dresy velkých organizací jako Samsung, EDward Gaming, KT Rolster a Kingzone DragonX. S prvním zmíněným týmem vyhrál slavný Vyvolávačův pohár, když na celém šampionátu se spoluhráči ztratili jen dvě hry a ve finále porazili Star Horn Royal Club 3:1. 

PawN působil nejen v Koreji, ale taktéž v Číně. I zde nezahálel, když s EDG vyhráli letní split a reprezentovali Čínu z prvního seedu na Světovém šampionátu v Americe. Ve čtvrtfinále však prohráli s ROX Tigers a cesta na Worlds pro ně skončila. Čínská organizace poté oznámila odchod korejského midlinera, který stihl ještě odehrát Demacia Cup. Své působení v Číně zakončil vítězně.

Ve své rodné zemi byl nadále úspěšný, když vyhrál například s Longzhu Gaming KeSPA Cup. Na Worlds však s týmem opět překvapivě vypadli už ve čtvrtfinále, když byli pokořeni pozdějšími vítězi turnaje – Samsung Galaxy.

Jaký dres oblékne Maxlore a Trick?

Předním evropským junglerům expiroval kontrakt a hledají si nové angažmá. 

Maxlore působil v posledních letech v Misfits Gaming. Po vydařené sezóně v roce 2017, kdy na světovém šampionátu potrápili SKT v pěti hrách, přišel nezdar. O rok později se sice Misfits pohybovali ve svrchní části tabulky evropské LCS, na Worlds se jim ale probojovat nepodařilo. Letos došlo k překvapivému pádu králíčků, když nedokázali atakovat přední příčky LEC se sestavou zvučných jmen. Tým dokonce byl v několika týdnech nahrazen akademií. Maxlore doufá, že s novým týmem by se mohl opět potkat s úspěchem.

Několika násobný vítěz EU LCS, Trick, se loučí se Schalke. S fotbalovou organizací se mu nepodařilo nominovat na Worlds, což vyvrcholilo v jeho odchod. Spolu s ním odchází i hlavní opora týmu – Upset.

Další přestupové perličky ve zkratce

  • CLG už nebude potřebovat služby junglera Moona. Ten je teď volným agentem.
  • cvMax se po kontroverzním odchodu z Griffin upsal organizaci DragonX.
  • Ruler prodloužil smlouvu s Gen.G do roku 2022.
  • Hanabi a Betty si možná zahrají v LPL.
  • Čerství světoví šampioni Lwx a Crisp prodloužili smlouvu do roku 2021.
  • Cuzz možná podpoří americký tým. Mezi zájemce patří: Cloud9, TSM, Team Liquid a Immortals.
  • O TusiNa se zajímají Immortals a Cloud9.