Po sezóně nastává období, kdy nejen hráči hledají nové angažmá. Je to jen pár dní, co skončil světový šampionát a my vám přinášíme už první “přestupové” perličky. Pojďme se na ně podívat.

Míří Upset do Ameriky?

Německý střelec opouští Schalke po necelých třech letech. Upset přišel do týmu na jaře 2017 jako talentovaný mladík, z něhož se v průběhu let stala hlavní opora Schalke. Pro devatenáctiletého snajpra je největším úspěchem finále letní části evropské LCS 2018, kde titul bohužel nevybojoval. Během svého působení ve fotbalové organizaci jsme ho však nejednou viděli v All-Pro týmech, kdy dokazoval, že patří mezi elitní evropské střelce.

Otázkou teď je, kam Upset zamíří. Na trhu bude velmi žhavým zbožím. Amerika opět na Worlds selhala, když se ani jeden celek neprobojoval do vyřazovací části. Podle spekulací by tak mohl Upset zamířit do západnějšího kontinentu.

Fnatic opouští Youngbuck

Po dvou letech se černooranžoví loučí s Youngbuckem. Ten přišel do Fnatic po úspěšných dvou sezónách G2, s nimiž vyhrál čtyři splity v řadě. S Rekklesovou partou pak pokračoval na vítězné šňůře, když vyhrál další dva splity evropské LCS. V roce 2018, kdy se hráčům Fnatic podařilo probojovat do finále světového šampionátu, působil jako ředitel týmu. Sám tuto sezónu komentoval slovy: „ Rok 2018 byl úžasný. Hodně jsme se rozvíjeli nejen jako tým, ale jako jednotlivci. Bylo to něco neskutečného, když jsme na Worlds vytvářeli historii pro náš region. Byl to nejlepší rok, který jsem kdy zažil v moji esportové kariéře.“ Letos se Youngbuck zhostil pozice hlavního kouče.

Bývalý topliner z Nizozemska by se rád stal součástí jiného týmu, kde by i nadále rád vykonával funkci hlavního trenéra.

Další přestupové perličky ve zkratce

  • Hlavní kouč 100Thieves, pr0lly, odchází.
  • FlyQuest opouští Wadid.
  • Edward neprodlouží smlouvu s Unicorns of Love.
  • TSM přichází o hlavního kouče, Ziks nahrazuje pr0llyho v 100Thieves.
  • Life, support týmu Gen.G, prodloužil smlouvu na další rok.
  • Duke je pravděpodobně na odchodu z Invictus Gaming.
  • Kiin prodloužil kontrakt s Afreeca Freecs do roku 2020.