
Nová Twisted Treeline - názor
Jak jste zatím spokojeni s přepracováním Twisted Treeline?
Na tuhle otázku máme odpověď, doplněnou i oficiálnímí vyjádřenímí designérů z Riotu. Protože přeci jen, změna mapy vypadala úžasně, ale spousta lidí zas tak spokojená není. Pojďme se na to podívat.
Twisted se mi líbila již před tím, a když teď Riot oznámil, že bude vylepšená, nemohl jsem se dočkat. Bylo zde totiž pár velkých chyb, a co je poškozené, to musí být i opravené.
Zaprvé, proběhla obrovská změna, co se vizuální stránky týče, i když je tam víc hub než stromů, stále je to pastva pro oči. Potvory v džungli vypadají také skvěle, například nový pavoučí boss Vilemaw. Tým pracující na vizuální stránce mapy musel dělat zázraky. Změna je také v hudebním pozadí, které je nyní strašidelnější, odpovídající přesunu mapy na Shadow Isles, a zároveň je to něco, co v předchozí mapě nebylo.
Opravovaní rozbitéhoNa staré verzi mapy bylo pár problémů, na které se bylo potřeba zaměřit: Tahání creepů do base, náhodné spawny potvor v lese, které se více zaměřovaly na top, což znamenalo nevyváženost hry, jednoduchost back-door(ingu) – každý champ, který má skok nebo cokoli, s čím může projít zdí, se stal nutností, kterou si musíte vzít. Bylo předpokladem, že se tyto problémy vyřeší a skutečně se tak stalo. Nová zeď mezi Nexusem a fontánou zabraňuje tahání creepů do base. Za další byla odebrána náhodnost spawnu v lese a byl nastaveno, že potvory se budou zaměřovat pouze na mid ne na top ani bot. Mezi Nexusem a lesem byla přidána díra, která znemožňuje back-door. Zdi byly rozděleny, takže pro championy jako je Fiora a její Q spell (blink spelly) se náhle stalo stíhání protivníka další možností. Dobrá práce, Riot Games!
Opravovaní toho, co rozbité nebyloNaneštěstí se ale tým vývojařů nezastavil jen u těchto problémů. S představením oltářů jako cílů úkolů, se z toho stal jakýsi druhý Dominion, a také pocit z mapy se jakýmsi způsobem změnil. Aby si se zmocnil oltáře, musíš stát na jakési plošině. Mezi tím, co na ní stojíš, tvůj tým dostává bonusové 4 goldy za každý kill, zmocnění se druhého oltáře dává týmu bonusový Ability Power a Attack Damage. Když se zmocníš oltáře, je na 90 sekund nedobytný.
Nejvíce diskuzí o této mapě je právě na téma oltářů.„Jeden z problému, se kterým jsme se museli vyrovnat bylo to, že takto malá mapa nedovoluje stejný warding a counterwarding (používání Ward) jako mapa 5v5, kvůli menšímu počtu cest a většímu počtu textur. Když jsme věděli, že wardy budou muset zmizet, hledali jsme nové způsoby kontroly bojiště pomocí rozhledu. Jeden za nápadů byly lampy, kterých by se bylo možné zmocnit a bojovat o ně – efektivní, neutrální lampy, které by mohl hráč používat a kontrolovat, buď skrze obsazování nebo použitím itemu „Lamp oil". Tento nápad byl pomalu přepracován do podoby oltářů. K těm jsme také přidali větší odměny a tím pádem větší potřebu je získávat," napsal Richard „ Nome " Liu, vrchní designér.
Vypadá to, že Riot přidal nové cíle kvůli potřebě vidění, i když jsem nikdy neslyšel hráče si stěžovat na wardovaní v předchozí verzi mapy. Opravdu to bylo nutné, bylo potřeba to předělat?
Diskuse se teď přesunula na bonusy z oltářů, a na to, jak je obsadit. Hráči se snaží prosadit prodloužení doby potřebné pro obsazení, nebo se snaží o to, aby nemožnost jeho opětovného zabrání nepřítelem byla delší než 90 sekund. Tyto ohlasy však nijak netrápí designový tým.
Richard „ Nome " Liu, vrchní designér, napsal: „Tím, že bychom udělali delší zabírací čas, by jsme zvýšili čas na odezvu, což by vyvolalo nezájem nebo ztrátu motivace pro ten tým, který by jej měl vzít nepřítelovi z rukou"
Osobně mi je jedno, jaká je obsazovací rychlost nebo jaké jsou buffy z oltářů, nerozumím tomu, proč jsou samotné oltáře přidány! Podle mě, nikdy nebyly tyto oltáře komunitou nijak vyžadovány. Pocit z mapy se změnil opravdu radikálně, možná jen jde o to si na ni zvyknout. Já tomu dám ten čas, který je potřebný na to, abych novou Twisted Treeline pochopil. Jedno je jisté, Twisted Treeline už není stará dobrá Twisted Treeline.