
Nejlepší hráči letošních Worlds? V Caedrelově seznamu se nachází jen jediný Evropan
Kdo jsou ti nejlepší světoví hráči, jací letos přijíždí na Světový šampionát?
Bývalý profesionální hráč Mark “Caedrel” Lamont během posledního týdne skutečně “hajpuje” letošní nadcházející světový šampionát v League of Legends, který začne už na konci září, v Mexiku.
S tím samozřejmě přichází analýza týmů a hráčů – a také otázka, která se nám opakuje každý rok při příležitosti tohoto světového turnaje: Kdo jsou ti nejlepší hráči letošního roku? Koho bychom měli sledovat s napětím?
Caedrel se do analýzy vložil po hlavě, sepsal si všechny reprezentanty čtyř největších světových regionů a z nich následně vybíral ty nejlepší pro každou jednotlivou roli. Jak tedy jeho odhad a analýza dopadla?
Toplane
O tom, že vrchní linka už nějaký ten pátek nepatří mezi největší tahouny ve světě League of Legends není třeba vést spory. I bývalý LEC hráč se do analýzy toplinky nehrnul s největším nadšením. Nakonec si jeho respekt vysloužili hráči 369 (kterého Caedrel považuje za zcela nejlepšího toplanera), Zeus, Wayward, Breathe a Doran. K překvapení chatu se do seznamu nakonec nezařadil populární Nuguri, ani žádný západní hráč. Toplinka se tak ponese čistě v odstínech jihokorejských a čínských mistrů, přičemž největším překvapením je zřejmě Wayward, nový toplaner čínských TOP Esports.

Obecně se o TES mluví jako o gigantovi letošních Worlds. Ve své lize zdecimovali všechny oponenty a právě Wayward na tom měl nemalou zásluhu. Možná proto si také odnesl titul “Outstanding Rookie 2022”.
Jungle
Lesapáni už se Caedrelovi líbili o něco více a jejich výběr byl pravděpodobně nejjednodušší ze všech pěti rolí. Jako nejlepšího junglera tohoto roku označuje Lamont jihokorejskou legendu Peanuta. Hned za ním jsou v seznamu Tian, Kanavi, Jiejie a Canyon. Caedrel zároveň popsal cosi, čemu začal říkat “T1 syndrom”:
Kanavi má stejný syndrom, jako hráči T1. Volí pro sebe off-meta picky, čistě kvůli momentu překvapení a myslí si, že mu to vyhraje celou hru. Proto je umístěn tam, kde je. Peanut a Tian tenhle problém nemají, pro svůj tým vezmou Poppy, Trundla, Vi a dotáhnout se k vítězství jako tým.
Fanoušci se ptali i po Malrangovi, který zazářil ve finále evropské LEC v barvách Rogue. Caedrel zmíňku o něm smetl ze stolu s větou, že tento výkon předvedl pouze ve zmíněném finále.

Midlane
Hned zezačátku... Ne. V seznamu se nenachází Faker. Caedrel nad legendou našeho esportu uvažoval, nakonec se však nedokázal vecpat mezi pětici Chovy, Yagao, Knight, Scout a ku překvapení všech i evropský Caps, který je zároveň JEDINÝM západním hráčem, který se do celého seznamu vešel. Chovy, jakožto výherce jihokorejské LCK je pochopitelnou volbou a je obecně milé, vidět veterány ze starých dob League of Legends, stále kosit mladé talenty.

ADC
Při této kategorii se Caedrel slušně rozohnil a mezinárodní eventy popsal slovy:
Problém s mezinárodními eventy tkví v tom, že lidé, kteří nesledují světové ligy z ničeho nic přijdou na sociální sítě a jsou schopni neironicky stále vychvalovat hráče, jako je Gumayusi.
Tomuto hráči podle Caedrela v této sezóně kompletně ujel vlak (i přesto, že v korejském SoloQ se stále drží na vrcholu potravního řetězce). V otázce profesionálního hraní si ale největší naděje odnesli hráči Viper, Ruler, JackeyLove, Hope a Gala. Až na Rulera se tedy ADC role ponese čistě v rudé čínské barvě.

Support
Rodiče výše zmíněných ADC hráčů, kteří se starají o to, aby jejich dítě neprovedlo nějakou hloupost. A ani zde si jihokorejské týmy v pomyslné válce s číňany nepolepšily. Seznam byl totiž nakonec utvořen z hráčů Missing, Lehends, Ming, Meiko a Keria. Máme však poměrně radost, že se ve všech případech jedná o agresivní, playmaking hráče této opomíjené role a můžeme se tak pravděpodobně těšit na zajímavou podívanou, co se týká spodních linek.

Caedrelův finální seznam hráčů.
