Letošní sezóna se blíží ke svému konci a jak je již zvykem, příští přinese řadu změn. Jaké konkrétně sdílel Riot ve svém novém LoL Pls videu. Hlavním tématem úprav budou drobná vylepšení již představených herních mechanik. Dočkáme se nových předmětů, úprav run, nových draků a odměn.

Nové předměty

Někteří šampioni a třídy trpí na nedostatečný výběr předmětů. Riot nové předměty předběžně představil v nedávném blogu. Jejich konkrétní podobu si jen v rychlosti připomeneme.

Do hry se dostanou dva nové mýtické předměty. První je určený pro tanky a supporty. Jeho pasivní schopností se stane zvýšené poškození od spoluhráčů do všech okolních nepřátel, pokud držitel předmětu udělí jednomu z cílů CC.

Druhý mýtický předmět bude chránit mágy. Přidá vám AP a auru, která snižuje příchozí poškození od chvíle, kdy dostanete první úder po pár následujících vteřin. Měli byste tak přežít náhlé přepadaní asasínů. Dokud auru máte, získáte také ability haste.

Riot zmínil také legendární předměty, které jsme rozebrali v našem starším článku.


Runy

Také runy projdou drobnými úpravami. Riot není spokojený zejména s Inspiration stromem a příslušnými klíčovými runami. Glacial Augment by si měl projít změnou a stejně tak Lethal Tempo z Precision stromu.


Odměny za objectivy

Riot také potvrdil plán na zavedení odměň za zničení struktur na mapě a zabití velkých monster, pokud jste pozadu. Tyto odměny budou fungovat stejně, jako odměny za zabití postav. V případě, že hru prohráváte, postupně se finanční odměna například za zabití Barona Nashora začne navyšovat. Podobně tomu bude i u věží.

Více jsme o odměnách za objectivy psali zde.


Draci

Zdaleka největší změnou v předsezóně budou dva noví draci. Jejich jména a tématika se již netočí okolo živlů, ale spíše kultur v Runeteře. Půjde o Hextech a Chemtech draka.

Hextech drak při zabití přidá týmu ability haste a attack speed. Duše vás pak obdaří efektem podobným ze Statikk Shivu udělujícím zpomalení. Drak na mapě vytvoří portály, které vás přenesou na jiná místa na Summoner’s Riftu.

Chemtank drak přidá týmu poškození, pokud máte malé procento zdraví. Duše z tohoto draka vás na krátkou chvíli oživí. Velmi podobná mechanika byla k vidění v gamemodu Ultimate Spellbook. Drak na mapě vytvoří zóny s kamufláží, kam se můžete schovat.

Podle Riotu se můžou noví draci zdát silnější než jejich předchůdci. Pokud jejich síla bude opravdu velká, vývojáři sáhnou k balančním úpravám.


Výzvy

Pokud nejste fanoušci rankedů, jistě vás zaujmou výzvy. Ty zaplní prázdné místo mezi hodnocenými hrami, champion mastery a Eternals. Ve hře půjde plnit stovky různých výzev napříč herními režimy.

Tyto výzvy lze levelovat a ukázat tak, jak moc jste lolku věrní.

Výzvy se do hry dostanou trochu později. Riot je plánuje přidat na PBE následující měsíc. Na live servery se ale dostanou až začátkem příštího roku. O výzvách jsme psali v našem starším článku.