Stejně jako před měsícem se i v tomto článku podíváme na to, kteří šampioni vyhrávali hry v solo a flex queue v posledních dnech. Pokud si do rankedu vyberete jednoho z těchto deseti šampionů, statisticky budete mít větší šanci na vítězství než s jinými šampiony. Statistiky jsou převzaty ze všech úrovní rankedů – od Bronze až po Challenger a v potaz jsme brali nejhranější mapu Summoner's Rift. Pokud tedy nevíte, jak na rankedy, tento článek by vám mohl pomoci.

V tabulce je uvedeno, kolik procent ze všech her v posledních dnech šampion vyhrál – winrate, v kolika procentech her působil – popularita a také v kolika procentech her byl zabanovaný – banrate.

ŠAMPION

POPULARITA

WINRATE

BANRATE

Yorick 2,7% 53,9% 1,5%
Taric 2,0% 53,4% 0,2%
Mordekaiser 15,4% 53,3% 33,7%
Diana 12,3% 53,3% 23,2%
Volibear 4,3% 53,0% 0,9%
Nasus 3,3% 52,8% 2,5%
Janna 4,7% 52,9% 0,4%
Soraka 10,0% 52,9% 2,7%
Warwick 9,8% 52,7% 5,0%
Fizz 8,1% 52,7% 15,8%

Dnešní tabulka se lehce změnila. Dostali se sem Taric, Diana a Nasus, kteří tak nahradili Garena, Swaina a Urgota.

Takovým klasikem je Yorick. Ten se už více než rok drží v této tabulce. Kdo jej hraje, určitě toho nelituje. A navíc jeho nízký banrate je pro Yorick mainy více než vítaný. Mordekaiser disponuje štítem, a tím pádem se hraje jako bruiser. Akorát potkat tanka s velkým poškozením dost zabolí. Nasus se hraje čistě na tanka s tím, že pomocí nastackované schopnosti Q a runy Conqueror se nemusí ničeho bát.

Warwick se řadí mezi jednoduché šampiony. Nicméně v jednoduchosti je krása, což mnozí hráči ocení, kór když takový šampion disponuje velikým potenciálem. Jako jeden z mála junglerů si zvládne vysólovat draka, což se v momentální předsezóně dost hodí.

Jak jsme psali v našem článku, hráči si k reworku zvolili Volibeara. Ačkoliv se mu už několikátý měsíc stále daří, i tak jej čeká plánovaný rework. Není to trochu škoda?

Dnes tu máme pouze jednoho midaře, kterým se stal Fizz – zábavný šampion s několika možnostmi outplayů. Jeho síla a potenciál vzroste s Protobeltem. Veliký vzestup zažila Diana, jejíž přehození schopností E a R jí zajistilo burst damage již v počáteční fázi hry.

Po změně support itemů se na výsluní dostala Janna a Soraka. U Janny není její vysoký winrate ničím zvláštním. Nicméně všechny main supporty tohle potěší, neboť obě šampionky plní roli supportů a znásobují skill svého marksmana. Tarica jsme občas mohli v tabulce zahlédnout.

 

A co vy? Dejte nám vědět, za jakého šampiona máte největší winrate a jak často ho potkáváte!