Stejně jako před měsícem se i v tomto článku podíváme na to, kteří šampioni vyhrávali hry v solo a flex queue v posledních dnech. Pokud si do rankedu vyberete jednoho z těchto deseti šampionů, statisticky budete mít větší šanci na vítězství než s jinými šampiony. Statistiky jsou převzaty ze všech úrovní rankedů – od Ironu až po Challenger a v potaz jsme brali nejhranější mapu Summoner's Rift. Pokud tedy nevíte, jak na rankedy, tento článek by vám mohl pomoci.

V tabulce je uvedeno, kolik procent ze všech her v posledních dnech šampion vyhrál – winrate, v kolika procentech her působil – popularita a také v kolika procentech her byl zabanovaný – banrate.

ŠAMPION

POPULARITA

WINRATE

BANRATE

Sona 7,6% 54,1% 1,3%
Jinx 19,5% 53,6% 3,9%
Kayle 11,3% 53,5% 34,3%
Taric 2,8% 53,5% 0,6%
Yorick 3,8% 53,0% 4,7%
Vi 7,6% 52,8% 2,5%
Ahri 10,3% 52,7% 5,4%
Nami 9,7% 52,6% 1,5%
Zilean 4,0% 52,6% 1,4%
Jarvan IV 17,5% 52,5% 8,3%

 

Dnešní tabulka si prošla řadou změn. Dostali se sem Kayle, Taric, Ahri a Zilean, kteří tak nahradili Neeko, Udyra, Nasuse a Vel'Koze.

Ačkoliv o své prvenství přišel Yorick, který vévodil topu řadu měsícu, i tak se nadále drží v tabulce. Výrazně mu tedy dopomohly změny, které se objevily v patchi 9.2. Nejúspěšnějším topařem je momentálně Kayle, které velmi vysoký winrate přináší i velmi vysoký banrate. Zajímavý je i graf její winratu vzhledem k délce hry. Zhruba do 22. minuty má winrate pod 50%, ale poté se rapidně zvýší, což evokuje její styl – na prvních deseti levelech je slabá a s jedenáctým levelem se objeví její powerspike a likviduje jednoho nepřítele za druhým.

Sona i Nami se řadí mezi safe supporty, kteří svého marksmana na lince podrží a v případě potyčky jej podpoří v jeho umu. Obě mají heal, tudíž si jejich marksman nemusí brát runu Fleet Footwork, bez níž bývá lane phase obtížnější. V kombinaci se Sonou se v momentální metě hraje Taric. Jejich sustain na lince je díky healům velmi vysoký. Navíc disponují stuny, což je pro nepřátelskou bot linku smrtící. Ačkoliv je Zilean jednodušší šampion, daří se mu a dokonce jej lze hrát i na midu, což jeho mainové ocení.

Jediným typickým midařem, který dostahuje vysokého winratu, je Ahri. Díky jejímu hernímu i vizuálnímu stylu se těší oblibě a vysoký winrate tomu jen napomáhá.

Ačkoliv se Jarvan IV nedočkal změn, i tak se dokázal vyšvihnout nahoru. Jak je vidno, některým šampionům se zvedne winrate díky momentální metě, nikoliv kvůli úpravám schopností. Vi si výrazně polepšila po patchi 9.5, ve kterém dostala řadu boostů. Jak vidno, její úpravy se vydařily.

A na závěr tu máme marksmany. V této chvíli se významně daří Jinx, která vyniká svým herním stylem, jenž jí umožňuje pokovat z velmi velké vzdálenosti díky jejímu Qčku. Dokonce má i velmi vysoký pickrate, což svědčí o její úspěšnosti.

A co vy? Dejte nám vědět, za jakého šampiona máte největší winrate a jak často ho potkáváte!