Čtyři nejlepší týmy z play-ins si vybojovaly svůj postup do skupinové fáze a do akce tedy míří už ty nejlepší celky světa. Dnes odpoledne začne základní fáze Worlds, ve které se šestnáct týmů ve čtyřčlenných skupinách utká o postup. Pouze polovina z nich zamíří do vyřazovací části.

Z play-in jsme do základních skupin přivítali týmy ze Severní Ameriky, Číny, Koreje a poprvé v historii také z Japonska. Takhle vypadá obsazení jednotlivých skupin:

Skupinová fáze se odehraje systémem double round robin, každý si tedy proti všem svým soupeřům ve skupině zahraje dvakrát. Dva nejlepší týmy z každé postoupí do čtvrtfinále. Všechny skupinové zápasy se odehrají během týdne od 11. do 18.8., poslední čtyři dny přijdou na řadu také případné tiebreakery.

Fnatic se změnou v sestavě

Dnes v noci přišla velmi překvapivá a pro fanoušky evropských celků nepříjemná zpráva. Marksman týmu Fnatic, Elias “Upset” Lipp, musel kvůli náhlé rodinné záležitosti opustit Reykjavík a nebude se alespoň zpočátku účastnit soubojů ve skupinách. Místo něj nastoupí mladý německý ADC hráč Louis “Bean” Schmitz, který se s týmem připravuje už několik týdnů. Tým to oznámil na svém Twitteru.

Nás kvůli českým hráčům nejvíce zajímá putování týmu MAD Lions. Ti se postaví korejským Gen.G, severoamerickému Team Liquid a také LNG Esports z Číny. Ačkoli se jedná o velmi zvučná jména, český střelec Matyáš “Carzzy” Orság v exkluzivním rozhovoru prozradil, že si věří na postup.

Hráčům týmu PSG Esports z jihovýchodní Asie popřáli ve videu mnoho štěstí také celosvětově známí “kolegové” – fotbalisté Messi a Neymar.

Ještě než se začne hrát, měli byste vyplnit svoje odhady na výsledky v rámci tipovací soutěže pick’em. Pořadí týmů ve skupinách můžete vybrat na lolesports.com.