Skupinová fáze na Worlds začíná a letos se schyluje k velmi napínavé podívané, která bude zajímavá i z pohledu českých fanoušků. Za MAD Lions totiž nastoupí Marek “Humanoid” Brázda a Matyáš “Carzzy” Orság. Právě českého marksmana jsme před jeho vůbec prvním zápasem v hlavních skupinách na Worlds vyzpovídali. Kde vidí zlepšení týmů, jak vnímá šance na postup evropských celků a skin na jakou postavu by bral? Na tyto i další otázky jsme se ho zeptali.


Ahoj Carzzy, díky, že sis na nás udělal čas. Prvně gratulujeme ke dvojnásobnému titulu mistra LEC a druhé kvalifikaci na Worlds. Na úvod bychom se tě chtěli zeptat na shrnutí posledního roku v LEC. Byli podle tebe soupeři v lize slabší, nebo jste se spíš značně zlepšili?

Ahoj, děkuju vám. Jsem si jistý, že jsme se rozhodně o hodně zlepšili a měli jsme zdaleka navrch proti ostatním týmům. 

Kde vnímáš největší zlepšení v týmu za poslední rok? (fáze hry, linka, makro?)

Největší zlepšení bude určitě mid game makro, kde s námi nemůže žádný jiný tým v Evropě soupeřit. Ostatní části hry jsme taky značně zlepšili, ale ještě pořád máme moc věcí, na kterých musíme pracovat

Na Worlds jste ve skupině s Gen.G, LNG a TL. Kdo si myslíš, že vám nejvíce zavaří ve skupině a jak vidíš vaše šance?

Myslím si že Gen.G i LNG jsou lepší 3. a 4. seed než Čína a Korea poslala minule, takže to rozhodně nebude jen tak jednoduché. Pořád si ale myslím, že rozhodně ze skupiny vyjdeme. 

Proti jakému týmu by sis chtěl zahrát Bo5 na Worlds?

Chtěl bych si zahrát bo5 proti Damwonu, dlužíme jim porážku po tom, co se stalo na MSI.

Máš mezi ADC hráči na Worlds nějaký vzor?

Myslím si, že momentálně Viper je nejlepší adc na světě a mám k němu velký respekt

Rogue mají velmi obtížnou skupinu, Fnatic mají šance na postup o něco větší. Myslíš si, že EU opět bude mít ve čtvrtfinále dva zástupce?

Myslím si, že FNC mají velké šance na to se dostat ze skupiny. Rogue se dostanou ven jenom se štěstím. Je možné, že nakonec se ze skupiny dostaneme jenom my. Nakonec si myslím že to bude FNC a my. 

Jak se ti líbí na Islandu? Vadí ti, že se letos nejelo do Číny, nebo to vnímáš jako výhodu, že to máte blízko?

Island je pekná země co se krajiny týče, nelíbí se mi moc, že tu hrozně fučí. Do Číny jsem se moc těšil. Ale nakonec když nejsou povolení fanoušci, tak je to vcelku jedno, kde človek hraje.

Kaiser s MAD podepsal prodloužení smlouvy. Okolo tebe koluje řada spekulací. Kdyby sis mohl vybrat jakýkoliv tým na světě, za který by sis zahrál nejradši, případně s kým?

Kdybych si měl vybrat jeden tým, tak by to byli FPX nebo SKT (dnes T1 pozn. redakce), protože oba týmy mají moc dobré supporty, se kterýma bych si rád zahrál.

Při výhře na Worlds, na kterou postavu by sis vybral případný skin?

Rozhodně na Ezreala nebo Kai’Su.

Chtěl bys vzkázat před začátkem základních skupin něco české a slovenské LoL komunitě?

Děkujeme vám všem co nám fandíte, myslím si že tenhle rok byl pro Česko a Slovensko esportově velmi úspěšný a jsem rád, že nás podporujete ať se děje, co se děje! Jen tak dál!


Českým zástupcům Carzzymu a Humanoidovi v MAD Lions i Freezovi ve 100 Thieves budeme samozřejmě pořádně fandit. Carzzyho můžete sledovat na jeho Instagramu, Facebooku a Twitteru.

MAD Lions čeká první hra na Worlds již v pondělí v 19:00. Níže najdete jejich kompletní rozpis zápasů ve skupinové části:

  • Pondělí 11. října v 19:00 vs. TL
  • Úterý 12. října v 19:00 vs. Gen.G
  • Středa 13. října ve 14:00 vs. LNG
  • Pondělí 18. října
    • 13:00 vs. Gen.G
    • 16:00 vs. TL
    • 18:00 vs. LNG