Poslední týdny přinesly řadu spekulací ohledně účasti mistra LPL na blížícím se turnaji MSI 2022. Vzhledem k přísným a dlouhým karanténám v Číně hrozilo, že se LPL celek nestihne vrátit včas na start letní části ligy. Riot nakonec přichází s řešením.

Letošní MSI se odehraje v korejském Busanu a vyvrcholí 29. května. Čínská LPL by ovšem měla začít krátce po konci mezinárodního klání. Hned na začátku září se totiž konají Asijské hry, kde bude mimo jiné zastoupeno i League of Legends. V kombinaci s dlouhou karanténou při odletu z Koreje by to znamenalo, že by se vítěz jarního splitu LPL s velkou pravděpodobností nemohl účastnit začátku letní části.

Riot tudíž povolí LPL reprezentantům účast online z Číny. Ping by měl dosahovat okolo 35 ms a bude jednotný i pro celky, které se zúčastní turnaje z arény v Busanu. Kromě infrastruktury bude zajištěna férovost pomocí lokálních rozhodčí.

Týmy z Koreji a Číny spolu již online hrály při 2020 Mid-Season Cupu. Organizátoři tudíž mají jisté zkušenosti s podobnou akcí. Formát turnaje se nijak nemění a ostatní týmy budou hrát z Koreje tak, jak bylo dosud plánováno.