O rozlosování skupin v Play-in fázi jsme vás informovali už před týdnem v tomto článku. Souboje o postup do základních skupin začínají zítra 25.9. v 10:00 našeho času, kdy české duo z MAD Lions vyzve brazilský celek INTZ. Jaké naděje vkládáme do našich krajanů a jaké šance mají ostatní celky na postup z Play-in fáze?

Kompletní rozpis nadcházejících zápasů naleznete v eSportovém přehledu.


Skupina A

Predikce umístění Tým
1. Team Liquid
2. MAD Lions
3. Papara Supermassive
4. INTZ
5. Legacy Esports

Ve skupině A by si postup do další fáze turnaje měli pojistit MAD Lions a Team Liquid. Souboje amerického celku s evropským budou bezpochyby největším lákadlem Play-in fáze. Mírně favorizujeme čtyřnásobné šampiony LCS, kteří mají zkušenější hráče a mimo Tacticala jsme všechny mohli už na světovém šampionátu spatřit. Klíčový bude především souboj v jungli, kde se Broxah střetne s talentovaným Shadowem.

Třetí příčku by měli obsadit Papara Supermassive. Korejské hvězdy KaKAO a SnowFlower dovedli svůj tým k zisku titulu v TCL. Ve skupině A budou černým koněm, které nebude radno podceňovat.

Podceňovat by se neměly ani zbylé celky. Brazilci již několikrát v historii dokázali překvapit a zaskočit favority. I australský mistr Legacy Esports bude připraven potrápit své soupeře a obrat je o cenné body.


Skupina B

Predikce umístění Tým
1. LGD Gaming
2. PSG Talon
3. Unicorns of Love
4. V3 Esports
5. Rainbow7

Ve skupině B jsou jasným favoritem LGD Gaming. Čína v posledních letech jasně dominuje světu, díky čemuž si vysloužila na letošních Worlds čtyři místa pro své týmy. Peanut se svými kumpány bude chtít dokázat sílu LPL a je dost pravděpodobné, že ze skupiny postoupí bez jediného šrámu.

Boj o druhé místo bude velmi vyrovnaný. Hráči v růžových dresech v minulém roce roce skončili před branami základních skupin světového šampionátu, kde je porazil Humanoid se Splyce. Napravit chuť si budou chtít letos, ale PSG Talon se v našich očích jeví jako silnější soupeř. Organizaci z Hong Kongu reprezentuje mimojiné známý toplaner Hanabi, jenž se nám vryl do paměti v dresu FlashWolves. Poradí si taiwanští a korejští hráči s mistrem z Ruska?

Na čtvrté místo řadíme hráče ze Země vycházejícího slunce. Poslední příčka by měla připadnout na mexickou organizaci Rainbow7, která bude ráda alespoň za jedno vítězství.