Desátý ročník Worlds se nezadržitelně blíží a dnes byly oficiálně rozlosovány skupiny hlavní i play-in části. Kompletní seznam účastníků naleznete v našem starším článku.

Play-in část – skupiny

Do Play-in části byly rozlosovány týmy ze dvou košů. V prvním byly celky LGD, MAD Lions, Team Liquid a PSG Talon. Ve druhém pak týmy z wildcard regionů.

Fanoušky LEC i LCS jistě bude zajímat především skupina A, ve které skončily celky MAD Lions a Team Liquid.

V těchto play-in skupinách hraje každý s každým pouze jednou. Do hlavní části postupuje přímo vítěz skupiny. Třetí a čtvrtý tým ze skupiny se utká v Bo5 sérii. Vítěz tohoto zápasu se o postup popere s druhým umístěným z druhé skupiny v další Bo5 sérii. Celkem tak z play-in části postoupí 4 celky.

Play-in část začíná 25. září a hrát se bude od 10:00 našeho času.


Hlavní část – skupiny

Do hlavní části byly přímo nasazené celky z LPL, LEC, LCK, LCS a PCS. Hrát se bude tradičně systémem každý s každým dvakrát. Tyto zatím trojčlenné skupiny doplní čtveřice postoupivších celků z play-in části.

V hlavní části se utkají například TSM a Fnatic. Skupiny B a D vypadají pro západní týmy velmi těžce. Sešly se zde totiž první a druhé celky z LPL a LCK.

Kompletní složení základních skupin budeme znát 30. září po konci play-in části. Skupinová fáze začne 3. října a rovněž se bude hrát od 10:00. Na tu pak naváže play-offs. Vítěze Worlds budeme znát 31. října po finále na Pudong Football Stadium.