Blíží se konec jedenácté sezóny a začátek předsezóny 2022. Jako každý rok, i letos se můžeme těšit na obrovskou řadu přestupů a změn v soupiskách jednotlivých týmů. Toto bláznivé období začalo ještě před koncem letošních Worlds a dnes se podíváme, jaké novinky v esportovém světě nás čekají pro následující rok.

Teddy a Clozer opouští T1. Mají namířeno na Západ?

Hvězdný marksman Park “Teddy” Jin-seong oficiálně po třech letech působení v týmu T1 rozvazuje smlouvu s tímto legendárním klubem a podle některých zdrojů zvažuje přechod do LEC, nebo LCS. Jeho post na pozici hlavního marksmana vystřídal ještě během letního splitu LCK jeho mladší kolega Gumayusi, který také odehrál 100% zápasů na světovém šampionátu jedenácté sezóny. Teddyho defenzivní a strategický herní styl očividně nesedl jeho (povětšinou) agresivním kolegům, a ačkoliv měl výbornou synergii např. se svým supportem Keriou, pozice sekundárního hráče mu zřejmě nedělala dobře. Stejná situace se stala o několik dní dříve, se sekundárním midařem Clozerem, který zastupoval legendárního hráče Fakera.

Ani to však nejsou veškeré změny, které tento populární tým postihly. Okamžitě po skončení Worlds 2021 své místo na trenérské pozici opouští také kouč StarDust a to bude nováčkovský roster T1 trápit nejvíce. Dosud nemáme informace o tom, kam daní hráči a kouč přestupují, ale dle několika zdrojů zvažuje Teddy přestup do některé ze západních lig, konkrétně LEC, nebo LCS.

Spekulace o nové soupisce Cloud9

Tým z americké LCS, který nás slušně překvapil během sledování Worlds 2021, populární Cloud9, neprodlužují svou smlouvu s midařem Perkzem, který  se má v plánu se vrátit do Evropy.

To otvírá řadu spekulací o nové soupisce týmu v modrých dresech. Několik esportových webů, včetně TheGameHaus.com a novináře Travise Gafforda přišlo s informací, že do týmu by měla nastoupit řada nových jmen, včetně topaře Summita, který o dva dny dříve rozvázal svou smlouvu s týmem Liiv Sandbox v jihokorejské lize LCK. Dalším jménem objevujícím se v řadě spekulací je support Isles, který už s C9 má určité zkušenosti – odehrál si totiž své v jejich academy týmu. Dle spekulací by pak výsledná sestava C9 měla vypadat následovně:

   Toplane:    Summit
   Jungle:    Blaber
   Midlane:    Fudge
   Botlane:    Zven
   Support:    Isles

Toplaner Fudge by po loňské úspěšné premiéře v LCS měl změnit linku z topu na mid a vyplnit tak vzniklou mezeru po Pekrzovi. Zůstává tak v týmu s junglerem Blaberem a marksmanem Zvenem.

Ačkoliv spekulace nejsou potvrzeny, chceme si hlídat veškeré možné zprávy a novinky ze světa profesionálního League of Legends.