Jihokorejský region na Worlds 2021 ukázal svou sílu a dominanci (tři ze čtyř týmů se dostaly do semifinále), ve finále byly však korejské týmy poraženy agresivními EDward Gaming z čínské LPL a to samozřejmě, vzhledem k dlouhodobé rivalitě mezi těmito regiony, zanechalo v LCK stopy. Téměř všechny týmy z této legendární extraligy prošly za poslední týden tvrdými změnami a dnes se podíváme na ty největší, které by západní diváky mohly zajímat nejvíce.

Níže v článku naleznete také tabulku všech dosavadních změn v sestavách (k datu 18. listopadu).

T1 se loučí s polovinou svých hráčů!

O legendárním celku T1 a jejich změnách v sestavě jsme již psali v minulém článku, proto to dnes shrneme rychle a naštěstí můžeme fanoušky Fakerova týmu uklidnit – změny v sestavě nejsou tak razantní, jak by se z nadpisu článku mohlo zdát. T1 se loučí s téměř všemi svými sekundárními hráči, jež si nejspíše běžný popkornový divák esportu League of Legends ani nepamatuje – ani jeden z hráčů se letos nepředstavil na Worlds a hlavní soupiska tak zůstává stejná.

Tým jako první opustil hlavní kouč StarDust, což je pro celek poněkud nemilé. Už dříve totiž měli problémy s tím, sehnat trenéra, který by v náročném a slavném celku vydržel. O několik dní později odchází sekundární marksman Teddy, známý například z Worlds 2019, kde se pod taktovkou SKT T1 představil. Po Teddym odchází také sekundární jungler Cuzz věrně sloužící celku dvě sezóny před současným lesapánem Onerem. Další hráčské jméno, které z týmu oficiálně odchází, je pak sekundární midař Clozer. Tenv minulosti několikrát zastoupil Fakera, když se nezabitelnému králi démonů příliš nedařilo.

Krom hráčů se organizace oficiálně rozloučila také s několika dalšími jmény, jako například legendou, jménem Bengi. Ten v organizaci zůstal i po ukončení své herní kariéry, nyní se však tyto cesty rozdělují.

Damwon se zhroutili, vrátily se však staré tváře!

Mohli se stát dvojnásobnými světovými šampiony, ve finále však zažili hořkou porážku od Číny. To byl příběh dynastie Damwon KIA, která neměla zdaleka tak dlouhého trvání, jak si mnozí fanoušci mysleli. Frustrace a chuť zkusit něco nového zřejmě zapříčinila, že se hráči Canyon, ShowMaker a BeryL rozhodli z týmu na nějakou dobu odejít a odmítali komunikovat s organizací jako takovou.

Téměř celý poslední týden jsme si mysleli, že je s týmem konec, ovšem na sociálních sítích se vyrojila zpráva, že se tým s některými hráči usmířil a Canyon a ShowMaker znovu podepisují smlouvu. (Na internet později prosákly informace, že oba dva hráče do týmu vrátila multi-milionová výplatní páska, jež byla oběma hvězdným hráčům nabídnuta).

Ještě jedno velké překvapení se ukázalo – z Číny se do své domovské vlasti vrací toplaner Nuguri, který si odehrál... ne zrovna pěkné chvíle na Worlds pod týmem FunPlus Phoenix. Vrací se tak k Damwon KIA, ke svým starým parťákům.

Zatím poslední změny soupisky se týkají také trenérů. Daeny do týmu přešel z celku T1 na konci jarního splitu a s týmem prodlužuje smlouvu. Není nám však zatím známo, jakou roli v organizaci bude mít. Z celku odchází také zakládající hráč Ares, který se později přesunul na trenérskou pozici.

Nongshim RedForce si ponechává Peanuta

Celek se skvělým startem, tým Nongshim RedForce, hrající pod značkou instantního jídla v LCK tuto sezónu zazářil. Ostatně nechybělo toho moc a mohli jsme je vidět na světovém šampionátu! Proto je poněkud mrzuté, že tým opouští řada jmen, které mu k tomuto výkonu dopomohly – jako například Gori.

Trenér Comet, který celek vedl během obou LCK splitů, podepisuje prodloužení smlouvy, což je pro organizaci jedině dobrá zpráva. Sedmnáctého listopadu však z klubu odchází hlavní hráči Kellin a deokdam.

Takže, co vlastně týmu zbylo? Především jejich největší hvězda, jungler Han “Peanut” Wang-Ho, kolem kterého se doslova točila celá hra tohoto týmu od začátku sezóny. Arašíd se zatím nijak nevyjádřil ohledně jeho plánů pro sezónu 2022, nicméně pevně doufáme, že se rozhodne podpořit svou organizaci a ze své jungle tahat další, nově příchozí hráče.

Shrnutí změn v soupiskách LCK

Hráč Pozice Bývalý tým Nový tým
Dread Jungler Afreeca Freecs volný agent
Fly Midlane Afreeca Freecs volný agent
Bang Botlane Afreeca Freecs volný agent
Destroy Toplane DRX volný agent
Khan Toplane Damwon KIA ukončení kariéry
Canyon Jungler Damwon KIA prodloužení smlouvy
ShowMaker Midlane Damwon KIA prodloužení smlouvy
BeryL Support Damwon KIA volný agent
Hoya Toplane Fredit Brion prodloužení smlouvy
Yaharong Midlane(sub) Fredit Brion prodloužení smlouvy
Chieftain Jungler(sub) Fredit Brion prodloužení smlouvy
Umti Jungler Fredit Brion prodloužení smlouvy
Lava Midlane Fredit Brion prodloužení smlouvy
Hena Botlane Fredit Brion prodloužení smlouvy
Delight Support Fredit Brion volný agent
Sword Toplane Griffin Fredit Brion
Rascal Toplane Gen.G zatím neznámo
YoungJae Jungler(sub) Gen.G volný agent
Chovy Midlane Hanwha Life Esports volný agent
Deft Botlane Hanwha Life Esports volný agent
Ucal Midlane(sub) kt Rolster volný agent
HyBriD Botlane kt Rolster kt Rolster Challengers
Zzus Support kt Rolster volný agent
Blank Jungler kt Rolster volný agent
Dove Midlane kt Rolster Liiv SANDBOX
Rich Toplane Nongshim RedForce volný agent
deokdam Botlane Nongshim RedForce volný agent
Kellin Support Nongshim RedForce volný agent
Gori Midlane Nongshim RedForce volný agent
Fate Midlane Liiv SANDBOX volný agent
Prince Botlane Liiv SANDBOX volný agent
Effort Support Liiv SANDBOX volný agent
Summit Toplane Liiv SANDBOX volný agent
OnFleek Jungler(sub) Liiv SANDBOX volný agent
Clozer Midlane T1 Liiv SANDBOX
Teddy Botlane(sub) T1 volný agent
Cuzz Jungler(sub) T1 volný agent
Hoit Support(sub) T1 volný agent