V zámoří dnes v noci začnou semifinálové bitvy mezi čtveřicí nejlepších týmů americké LCS. Jak dopadlo čtvrtfinále se dočtete v tomto článku.  

Výsledky duelů z předchozích týdnů naleznete v eSportovém přehledu, kde mimo jiné je k dispozici i přehled zápasů nadcházejících.

Podaří se Biofrostovi udržel 100% winrate v play-off?

Support Counter Logic Gaming Vincent “Biofrost” Wang má na svém kontě úctyhodnou bilanci v play-off bitvách. Za svou kariéru v play-off neprohrál ani jednu sérii. Vděčí tomu svému předchozímu týmu Team SoloMid, se kterými třikrát vyhrál americkou LCS. A aby toho nebylo málo, dvakrát z toho ve finále porazil Cloud9, proti kterým se dnes večer postaví v barvách CLG. 

Samotným CLG se předchozích letech nikterak nedařilo. Ačkoliv je tato organizace známá a má silnou fanouškovskou základnu, do play-off se tento tým působící na scéně již od roku 2010, podíval naposled před dvěma a půl roku a do samotného finále v roce 2016, kdy se CLG podařilo vyhrát jarní split po výhře nad Team SoloMid. 

Cesta k doživotnímu odkazu

Ačkoliv se americký midlaner Tanner ”Damonte” Damonte dostal poprvé do kompetitivního týmu již v roce 2015 a od roku 2017 působí na nejvyšší úrovni, pro mnoho fanoušků je stále neznámou tváří. Nyní ovšem přišla šance, aby si Damonte vybojoval slávu a odkaz, který by ho provázel minimálně po celou jeho kariéru. Ve čtvrtfinále se jemu a Clutch Gaming podařilo zastavit TSM a především Bjergsena. V semifnálové sérii ovšem čeká na Tannera větší výzva. Je jí dánský midlaner Jensen, Pokud by se Clutch Gaming podařilo Team Liquid porazit, Damonte by si z play-off odnesl skalp dvou nejznámějších midlanerů v LCS, a to už je něco, na co může být hráč dostatečně hrdý. 

Příběhů jako je ten Damonteho nebo Biofrosta nás čeká mnoho, proto si produkce LCS připravila video, které vám nabízíme níže.