Během streamu k příležitosti začátku nové sezóny nám Riot představil spoustu novinek. Některé z nich jsme si již představili včera. Tentokrát se podíváme na třetí barvu esence, se kterou budeme moct ve hře platit.

Nová esence s fialovou barvou bude sloužit ke kupování (nejen) prestige skinů. Tato nová měna nahradí gemstony a prestige body, narozdíl od druhých jmenovaných vám však zůstane napořád nebo do té doby, dokud ji neutratíte. Mýtická esence půjde získat stejnými způsoby, jako je to dosud možné s gemstony a prestige body.

Gemstony se při přechodu na fialovou esenci automaticky přepočítají, prestige body však po zavedení nové měny zmizí, proto je Riot doporučuje utratit předtím, než jejich platnost vyprchá. Obchod s prestige skiny zůstane do té doby otevřený.

Co si za mýtickou esenci koupíme?

Kromě různých kosmetických doplňků budeme moci utratit novou fialovou esenci za skiny z dvou různých sérií – starší prestižní skiny a také nové skiny, které nahradí současnou hextech sérii.

Místo Hextech skinů, které prý hráči nepovažují za příliš cenné, se Riot rozhodl vytvořit každý rok novou sérii unikátních skinů. Letos se dočkáme série s názvem Ashen Knights. Starší Hextech skiny se budou také pravidelně objevovat v obchodě s fialovou esencí.

Prestige skiny starší než jeden rok bude také možné koupit za fialovou esenci, pravidelně se budou objevovat v obchodě. Pro majitele prestige skinů z roku 2018 a 2019, které bylo těžší získat, navíc Riot připravil speciální edici.

Mýtické a Hextech skiny po této změně už nebude možné získat z lootu (ani při rerollu). Jedinou výjimkou budou prestižní a mythic skiny starší než 1 rok během začátků budoucích sezón.


Nový event pass

I nadále budeme během eventů dostávat tokeny za plnění misí, ty se však budou zobrazovat na ose event passu, kde najdeme všechny dostupné odměny. Na obrázku je tato osa vyobrazena dole. Hráči TFT podobný systém už znají.