Dvanáctá sezóna začala a i letos se můžeme těšit na reworky, zcela nové postavy a vizuální úpravy starších šampionů. Riot nastínil plány, které zahrnují zpomalení vydávání nových postav, ale i pokračující zaměření na komunitou zvolené reworky. Dočkáme se také zcela nových linií skinů.

Méně nových postav

Minulý rok si dal Riot za cíl vydat postavu na každou linku Summoner’s Riftu, midaři měli obdržet rovnou dva šampiony. Toto tempo je bohužel dlouhodobě neudržitelné a vývojáři chtějí věnovat tvorbě postav více času. Letos se nedočkáme nových postav na všechny linky.

Nové postavy

Na botlane zamíří již brzy marksmanka Zeri, která využívá unikátní způsob střelby. Místo základních útoků spíše využijete její Q, které má připomínat střelbu z automatické zbraně. Podívejte se na Zeri schopnosti zde.

Další na řadě je temný support třídy enchanter. Půjde o pořádného bosse na lince, který si hodlá připsat všechny zásluhy.

Riot pracuje také na děsivém novém junglerovi a velmi nevšedním šampionovi pro botlinku. Do hry se dostane ještě letos.

Udyr a nadcházející reworky

O Udyrovi a jeho reworku jsme již informovali. Jeho vizuál podle posledních informací nedoplní majestátní rohy, které se komunitě nelíbily.

Mezitím komunita může hlasovat o novém reworku. Na výběr bude mezi Shyvanou, Nocturnem a Skarnerem. Tuto trojici jsme mohli spatřit už v minulé anketě. Nově se k nim přidá Tryndamere a Kog’Maw. Hlasovat můžete již brzy.

K těmto velkým reworkům se připojí i menší vizuální aktualizace. Nedávno si tímto programem prošla Caitlyn a jako další má Riot v hledáčku Ahri. Půjde zejména o vylepšní vzhledu, úpravy schopností budou jen minimální, pokud vůbec.

Skiny a nové tematické linie

Samozřejmě došla řeč i na skiny. Někteří šampioni čekají ve frontě na skiny už opravdu dlouho. Jde například o Gangplanka, Fiddlestickse, Rek’Sai, Trundla, Rell a Oriannu a Heimredingera.

Mezi nové linie skinů se zařadí Monster Tamers, pro které jsme mohli hlasovat v anketě minulý rok.

Svět má zachránit linie skinů Battle Bunny.

V plánu je rovněž hlasování ohledně modernizace jedné z tří linií skinů. Jde o Infernal, Gothic a Arclight. Hlasování začne již brzy. Opět se může stát, že Riot při těsném výsledku zvolí dvě, nebo hned tři linie skinů, jež projdou modernizací a získají tím druhou šanci.