Riot v novém /Dev deníku odhalil konkrétní novinky, které na nás čekají v příští sezóně. Tentokrát se debata točila okolo samotných divizí, Tierů a rozřazování.

Některé informace o novém hodnoceném hraní Riot představil už před několika měsíci - klikněte sem pro podrobnější informace.

Přehledné placementy

Jak již bylo zmíněno v minulosti, hned první placement hra vám dá představu, kde nejhůř skončíte. Okamžitě po úvodní hodnocené hře získáte provizorní rank. Ten se do ukončení rozřazovacích her nemůže zhoršit. Při každé další výhře pak dostanete vetší porci LP. Můžete tak sledovat, kde skončíte. Do ukončení placementů uvidíte váš rank pouze vy.

Více Tierů, méně divizí

Mezi hráči, například v rozmezí Diamond divizí, je velký rozdíl. Hráči na druhé straně žebříčku, konkrétně v Bronzu, jsou zase zaseklí v jednom Tieru a i při velkém zlepšení a postupu se nemusí z Bronzu dostat. Riot se tedy rozhodl přidat dva nové Tiery. Pod Bronzem nalezneme Iron Tier. Na druhé straně žebříčku, mezi Challengerem a Masterem, objevíme Grandmaster Tier.

Aby šplhání nahoru po Tierech netrvalo moc dlouho, zmenší se počet divizí. Nikdo už nebude zaseklý v bronzu 5, nejhorším umístěním se stane 4. divize a s Iron Tierem se nejméně nadaní hráči ocitnou v Ironu 4.

Nový vzhled

Další novinkou budou nové emblémy. Na těch Riot stále pracuje a jejich vzhled není konečný.

Soutěživost

Poslední novinka se bude týkat soubojů v Master Tieru a výš. Riot zvažuje přidat zobrazení, které vám ukáže, na čí pozici útočíte. Plánují se i další drobné změny, o kterých se vývojáři více nerozepsali.


Co si o těchto změnách myslíte vy? Bude Iron a Grandmaster Tier pro hráče prospěšný?