Prezidentské volby ve Francii se nesly v konzervativnějším duchu než na druhé straně polokoule v Jižní Koreji. Tamější kandidáti neváhají oslovit rozbouřenou mladou generaci voličů skrze oblíbené počítačové hry. Poté, co byla předchozí prezidentka Park Geun-hye odvolána parlamentem kvůli korupčnímu skandálu, její nástupci hledali pro dnešní volby podporu mezi mladými lidmi, které neutišující se problematika kolem nezaměstnanosti donutila zajímat se více o politickou situaci v zemi.

Z pěti kandidátů se Sim San-jung jako jediná rozhodla využít populárního formátů Play of the Game ze hry Overwatch, aby zdůraznila svou dominanci nad politickými oponenty. Škoda jen, že neaktivovala i ultimátní schopnost.

O několik týdnů dříve se Moon Jae-in pokusil zaujmout méně agresivnější kampaní pomocí hry Starcraft z roku 1998. Nechal si vyrobit dvě originální mapy, na kterých vytvořil z minerálů vlastní jméno.

Česká republika však nezaostává o mnoho pozadu. Hitem internetu je současný ministr financí Andrej Babiš a jeho zápolení ve hře Counter Strike: Global Offensive.

Ke komu by podle vás nejvíce pasoval některý z vítězů dříve populární soutěže o nejlepší freeware hru, Becherovka Game?