Ani dnes nám přestupové zprávy nedají spát. Kompletní přehled přestupů je k nalezení v tomto článku, který pro vás aktualizujeme.

Team Liquid vítá Broxaha

Nejúspěšnější evropskou organizaci opouští téměř po třech letech Broxah. Ten se v oranžovočerném dresu představil nejdříve ve Fnatic akademii, brzy však byl povolán do hlavní soupisky, kde si odbyl svou premiéru na pódiu evropské LCS. Z talentovaného nováčka se brzy stala hlavní opora týmu. Následující rok vybojoval s Rekklesovou partou dva tituly evropského šampiona, zúčastnil se MSI, přispěl k vítězství svého regionu na Rift Rivals, probojoval se do finále Worlds a také jsme ho mohli vidět na All-Stars turnaji.

Broxah se nechal slyšet, že v evropské organizaci docházelo často k neřešeným záležitostem a atmosféra nebyla úplně ideální, o čemž sám mluvil i Youngbuck. Volba podepsat smlouvu s americkými šampiony byla prý jednoduchá, neboť mají stejné cíle. 

Podle nepotvrzených zdrojů by dánského junglera měl nahradit Selfmade. Není také vyloučeno, že bychom v hlavní soupisce mohli vidět Dana, jenž kryl záda svalnatému blonďákovi minulou sezónu. My můžeme teď jen popřát Broxahovi mnoho štěstí v zámoří a říci: “Thank Mr. Broxah”.

Origen posiluje, Patrika nahradí Upset

Velké změny se dějí v Origen. Xpekeho organizace propustila svou botlinku, český snajpr si tak musí hledat nové angažmá. Patrik svými výkony z uplynulé sezóny přesvědčil mnohé o svých kvalitách, tudíž bychom ho i nadále mohli vidět v LEC. Origen nepočítají v dalším roce ani s Mithym, jenž by se podle spekulací měl stát trenérem.

Tým po prohlášení odchodu Patrika s Mithym dlouho neotálel a oznámil příchod hned třech nových hráčů. Dres Origenu oblékne Xerxe, Upset a Destiny. V týmu pro nadcházející rok zůstane Alphari a Nukeduck.

Soupiska zvučných jmen by podle předpokladů měla atakovat přední příčky LEC a ucházet se o titul evropského šampiona.

Zven si zahraje s Vulcanem v C9

K velkým změnám dochází i v Cloud9. Sneakyho nahradí Zven, který přichází z TSM. K týmu se připojil také Vulcan. Zatímco o Zeyzala by mohl být na trhu zájem, Sneaky si tím tolik jistý být nemůže. U amerického veterána je pravděpodobnější, že se stane streamerem.

V jungli dostane patrně šanci Blaber, neboť Svenskeren, MVP letního splitu LCS, se připojil k Evil Geniuses. Zmíněná organizace přebrala slot po Echo Fox a Sven je zatím jediným ohlášeným hráčem. Možná by zde našel své místo právě Zeyzal a Sneaky?

Gen.G hlásí nové posily

Uplynula chvíle, co z Gen.G odešla většina kádru a už tým doplňují hráči, kteří byli k mání na trhu. Po vydařené sezóně v SKT přichází jungler Clid. Toho v sestavě ještě doplní Rascal a Bdd. Soupiska je tak kompletní, neboť Ruler i Life prodloužili smlouvu. 

Další přestupové perličky ve zkratce

  • Meteos se po letech připojil opět k 100Thieves.
  • Známý náhradník G2 Esports, promisq, hledá nový tým.
  • Do Misfits přichází Jandro, jenž se zhostí role hlavního trenéra.
  • Selfmade opouští SK Gaming. Podle spekulací by mohl zamířit do Fnatic.
  • Kouč Zefa a náhradník Haru odcházejí z SK Telecom T1.
  • Mystic a xiye smlouvu s Team WE neprodlouží.
  • Korejský support, IgNar, opouští FC Schalke 04.
  • Hanwha Life hlásí novou posilu do trenérského týmu, jímž je NoFe.
  • Lira odchází z Dignitas (dříve Clutch Gaming).