POZOR: V tomto článku píšeme pouze o nové karetní hře. V rámci desetiletého výročí ale Riot oznámil také velké změny pro LoL a TFT, novou FPS hru a animovaný seriál.

Riot Games konečně ukazuje, proč má v názvu písménko S značící více, než jednu hru. Oznámil totiž novou karetní hru s názvem Legends of Runeterra.

I v této karetní hře půjde o souboj dvou hráčů a podobně jako v League of Legends se budete snažit zničit nepřátelský nexus. Najdete zde karty svých oblíbených šampionů se speciálními schopnosti inspirovanými původním LoL. Svůj balíček karet pak doplníte dalšími pomocníkami – každá postava ve hře pochází z jednoho z šesti hlavních regionů: Demacia, Noxus, Freljord, Piltover a Zaun, Ionia a Stínové ostrovy. Tyto regiony mají každý svůj speciální herní styl a výhody. Regiony můžete i kombinovat. Karty vašich hrdinů navíc mohou získávat nové úrovně a zvyšovat tak svouji sílu.

Velkou změnou oproti konkurenci je nákup karet. V Legends of Runeterra si nebudete kupovat balíčky s náhodnými kartami. Za hraní získáváte zkušenosti a body, pomocí kterých si budete moci karty a frakce odemykat. Stejným způsobem získáte také truhly s kartami. Pokud si ale chcete pořídit konkrétní kartu do své sbírky, máte na výběr ze dvou možností – koupit si kartu za herní měnu nebo za reálné peníze.

Legends of Runeterra přichází zdarma na PC a mobilní telefony. Už nyní se můžete zaregistrovat na playruneterra.com a doufat, že vás Riot brzy pustí do hry. Na twitchi a youtube už hru můžete sledovat, protože právě probíhá první pětidenní veřejná beta. Další testování se plánuje na začátek roku 2020.


Přidejte se do naší facebookové skupiny Legends of Runeterra CZ/SK, kde se můžete dělit o dojmy ze hry a hledat spoluhráče!