Riot a League of Legends je tu s námi už deset let. Při této příležitosti prozradil až neuvěřitelné množství novinek, ze kterého fanouškům League of Legends spadne brada.

POZOR: V tomto článku píšeme pouze o novinkách v LoL a TFT. V rámci desetiletého výročí ale Riot oznámil také novou FPS hru, novou karetní hru a animovaný seriál.

Co nás čeká do konce sezóny?

Nová šampionka Senna

Podle očekávání se dočkáme nové šampionky Senny, kterou Lucian osvobodil z Threshovy lucerny, kde byla uvězněna. Zatím o ní víme pouze to, že bude plnit role supporta i marksmana.

10 dní rozdávání dárků

Každý den Riot rozdá jeden dáreček – od zítřka se nezapomeňte každý den přihlásit do hry. Čekají na vás odměny od Ikonek, přes truhličky s klíčemi, až po Gemstony nebo prestige body. Tyto odměny mohou dostat všechny účty vytvořené před 16.10.

Plánují se také kartičky se slevami známé jako Your Shop. V nich navíc budeme mít nově možnost získat i slevy na legendární skiny.

URF bez náhodných šampionů

Ano, je to tady! Po více než čtyřech letech přichází URF, kde si vybereme, za jakého šampiona chceme hrát. Bude dostupný od 28.10. do 8.11.

Dawnbringer Karma a další charitativní aktivity

Riot kromě vydání nového skinu na Karmu, kde všechny výdělky půjdou na charitu, zakládá také charitativní iniciativu – Riot Games Social Impact Fund. Hráči si budou moci vybírat, na jakou charitu půjdou peníze v jejich regionu.


Změny v předsezóně

Velké změny draků a Summoner’s Riftu

Nová sezóna ponese název Rise of the Elements neboli Vzestup elementů. K tomu se také pojí velké změny na mapě. 

S tím, jak hráči zabíjí elementální draky se bude měnit mapa Summoner’s Riftu podle toho, který element bude dominovat (pro lepší přehled doporučujeme zhlédnutí videa).

  • Infernal ničí neprostupný terén a křoví na mapě.
  • Mountain přidává neprostupný terén na různých místech mapy.
  • Ocean zvětšuje křoví a nechává vyrůst více léčících rostlin.
  • Cloud zvyšuje rychlost pohybu na různých cestách na mapě.

Také buffy z draků se budou měnit. Zabití třetího draka nebude pouze o pasivních statistikách, ale každý drak dostane svůj speciální efekt. Větrný drak bude nově snižovat cooldown na vaší ultimátce.

A změnám se nevyhne ani Elder dragon – ten si sice zanechá svůj efekt DoT hoření, ale místo pasivních statistik dostane váš šampion speciální schopnost dorazit nepřítele, pokud je pod určitou hranicí životů (podobně jako např. Pykova ultimátka).

Kromě draků se ale mapa mění i od začátku hry. Na topu na botu se objeví nový prostupný zákrut a u blue buffu vyroste nové křoví.

Novinky v Teamfight Tactics

Riot oznámil, že bude během sezóny několikrát do roka rotovat různé šampiony, původy šampionů a předměty. První z těchto setů nás čeká už za tři týdny. Jmenuje se stejně jako nová sezóna – Rise of the Elements – a těšit se můžeme na nové původy šampionů (Desert, Inferno, Poison, Summoners, Mystics) či nové šampiony (Lux, Annie, Olaf, Thresh) ale i na staré známé tváře (Zed) jen trochu upravené.

Za účast v současné beta sezóně budete odměněni. Při aplikování těchto velkých změn nás samozřejmě čeká reset ranked žebříčku. 

Také TFT míří na mobily jako samostatná aplikace. Bude dostupný pro iOS a Android na začátku příštího roku, ještě letos v prosinci ale proběhne beta testování. Aplikace nabídne cross-platform hraní s PC verzí.


League of Legends na mobilu a konzolích

Ano, čtete správně. League of Legends míří na konzole a mobily jako “Wild Rift”.

Riot vybudoval zcela nové systémy a upravil mapu pro konzolovou a mobilní verzi League of Legends, nejedná se tedy o zcela přesnou kopii PC verze.

Hry na Wild Rift budou trvat asi 15-20 minut. Riot zachoval jádro PC verze League of Legends a přidal k nim nové systémy vhodné pro další platformy.

Ve Wild Rift nenajdeme všechny šampiony a skiny, které jsou dostupné v PC verzi hry, zato vizuálně přepracoval mnoho prvků.

Alfa testování se spustí v několika vybraných regionech ještě tento rok. Oficiální vydání plné verze je naplánováno na konec roku 2020.


Esports manager

Cítíte se jako trenér esportového týmu? Svůj sen si můžete splnit alespoň virtuálně. Riot totiž oznámil LoL esport manager.

Vžijte se do role trenéra a rozhodujte, koho si vyberete do týmu, jakou strategii ve hře zvolíte nebo třeba které šampiony v zápase zabanujete. Hrát budete moci dvěma způsoby, buď prožijete esportový příběh očima jednoho protagonisty, nebo budete bojovat se svými přáteli a dalšími hráči v hodnoceném žebříčku.

Riot spustí LoL Esport Manager nejprve v LPL (čínská liga) v příští sezóně, poté se postupně dostane i do dalších regionů. Část výdělku ze hry poputuje přímo k týmům, které budou ve hře k dispozici.