V tomto článku se stejně jako před měsícem podíváme na to, kteří šampioni nejčastěji prohrávají hry v ranked hrách. Proto tyto šampiony rozhodně nedoporučujeme hrát, pokud si nejste jistí svým umem. Statistiky jsou převzaty ze všech úrovní ranked her – od Ironu až po Challenger a v potaz jsme brali nejhranější mapu Summoner's Rift. Pokud tedy nevíte, jak na rankedy, tento článek by vám mohl pomoci.

V tabulce je uvedeno, v kolika procentech her působil – popularita, kolik procent ze všech her za poslední měsíc šampion vyhrál – winrate a v kolika % her jej hráči zabanovali.

ŠAMPION

POPULARITA

WINRATE

BANRATE

Akali 8,6% 42,4% 16,0%
Ryze 8,3% 44,4% 2,2%
Kalista 2,0% 44,5% 0,4%
Azir 2,8% 44,7% 0,6%
Yuumi 15,7% 45,3% 20,3%
Galio 3,3% 45,4% 0,6%
Nidalee 3,5% 46,1% 0,7%
LeBlanc 5,7% 46,1% 11,7%
Zoe 4,1% 46,5% 4,0%
Syndra 3,0% 46,7% 0,9%

Dnešní tabulka si prošla řadou změn.

Nejeden měsíc se můžeme setkat s Akali, která má nejnižší winrate. Riot si s ní pohrává a balancuje ji na základě kompetitivní scény, což je kamenem úrazu pro obyčejné hráče, kteří v ní vidí ne moc úspěšného šampiona.

A máme tu to, co se dalo čekat – Yuumi. Hraje ji přespříliš hodně hráčů a ještě se neusadila v jejich rukou. Na lince dokáže být velmi nepříjemná, protože není moc obtížné trefit její jediný ‘skillshot’. Tato schopnost Q navíc snižuje nepříteli rychlost pohybu, což jí, jakožto supportovi, nahrává do karet.

V momentální metě můžeme vidět především šampiony s různými skoky, čímž Nidalee trpí.

V tabulce se ukázali midaři, kteří si svou slávu užívají především v kompetitivních zápasech. Azir i Ryze se řadí mezi technicky nejnáročnější šampiony, proto není divu, že je jejich winrate tak nízký. Galio dosahuje svých kvalit především v týmové souhře, což bývá v rankedech problém. Nicméně i tak ho můžeme občas vidět v kompetitivních zápasech. Leblanc, Zoe i Syndra jsou poměrně situační šampioni a na své si příjdou především jejich milovníci.

Kalista se zde v tabulce objevuje poměrně pravidelně. Pokud bychom si vzali hry, kde má v 10. minutě 0/2, dosahuje pouze 28,3% winratu, což je žalostně málo. V momentě, kdy je pozadu, se jí těžko vrací zpět do hry.

 

A co vy? Dejte nám vědět, za jakého šampiona máte nejnižší winrate a jak často ho potkáváte!