Přestupy jsou v plném proudu a ani dnes jich není málo. Pokud chcete zůstat i nadále v obraze, určitě se podívejte na kompletní přehled přestupů v nejsledovanějších čtyřech ligách – LEC, LCS, LCK a LPL, který pro vás denně aktualizujeme. 

Freeze bude koučovat 100 Thieves

Letos jsme mohli sledovat v LEC tři naše krajánky a později i Neona. Nejzkušenější český zástupce, Aleš “Freeze” Kněžínek, působil v německém celku ad hoc gaming. V nadcházející sezóně ho však čeká nová výzva. S 100 Thieves podepsal kontrakt a stane se asistentem trenéra. Zájemců o tento post bylo více, ale podle vyjádření PapaSmithyho, generálního manažera “zlodějíčků”, byl rodák z Brna jednoznačně nejlepším uchazečem a velmi ho ohromil.

Amerika importuje další Evropany

Sedadlo v letadle vedle Perkze si mohou na cestě do Ameriky rezervovat Alphari Xerxe. Bývalí hráči Origenu (nyní Astralis) podepsali smlouvu s americkými celky. Zatímco Alphari vyplní prázdné místo po Impactovi v týmu Liquid, rumunský jungler má namířeno do Immortals, kde se střetne s trenérem Guilhotem, jenž trénoval právě zmíněny Origen.

Liquid vítají také nového junglera, jímž v nadcházející sezóně bude Santorin.

Broxah s Finnem znají své spoluhráče

CLG oznámili soupisku pro příští rok a je třeba říci, že tato sestava nebude okupovat poslední místa jako v posledních letech, nýbrž atakovat přední příčky v LCS. Po příchodu Finna a Broxaha vítají v týmu i zkušeného snajpra Wildturtla, jenž prožil v dresu FlyQuest velmi úspěšnou sezónu, kterou zakončil na Worlds. Po pěti letech si tak bude muset heldat nové angažmá Stixxay. V týmu zůstává Pobelter a support Smoothie.

Další přestupy ve zkratce

  • Peanut opouští LGD Gaming. 
  • LIMIT se po odchodu z SK Gaming může těšit na budoucnost v dresu Schalke 04. 
  • Santorina ve FlyQuest nahradí Josedeodo, jenž přichází z Rainbow7.