Perfektní split byl dotáhnut k dokonalosti! Dvacet vyhraných sérií, žádná porážka – to je statistika, kterou se mohou chlubit jihokorejští T1, kteří tento týden ve finále LCK porazili jejich úhlavní rivaly, tým Gen.G a přinesli tak své organizaci (a jejich legendárnímu midlanerovi) desátou trofej. Jedná se o historicky nejúspěšnější run v profesionální League of Legends extralize – T1 dokonce překonali svůj vlastní rekord z roku 2015 a zajistili si tak účast na Mid-Season Invitational 2022, druhém největším esportovém turnaji v LoL.

Zde budou reprezentovat jihokorejský region jako jediný tým a z rozhovorů vyplývá, že mají ambice také na internacionální úrovni, ne jen v té domácí.

T1 během finále také rozpoutali drobné drama, jelikož vyšlo najevo, že většina hráčů v týmu měla COVID19 během jejich série a nyní proto slaví svůj úspěch v karanténě – oddělení jeden od druhého. Do začátku MSI 2022 zbývá dostatek času a tak můžeme tyto zdravotní problémy lehce ignorovat. Podíváme se spíše na to, jak se vyvíjela jejich série proti Gen.G.

Finále proti Gen.G

Kupodivu, i přes veškerý úspěch, musíme konstatovat, že výkony T1 ve finálové sérii nebyly tak enormně jednoznačné a některá zaváhání tohoto legendárního týmu, zaskočila také komentátorskou dvojici Valdes a Atlus, kteří sami předpokládali, že by série měla skončit 3:0. Samozřejmě z ní nakonec vyšli jako vítězové a obrovské zkušenosti veterána Fakera, v kombinaci s mechanickým umem jeho mladých spoluhráčů, se staly klíčem k úspěchu.

Gen.G, především hráči Peanut a Chovy, však zvládli Fakerovým svěřencům ukrást jednu hru, kterou kompletně dominovali po makro-strategické stránce a poměrně jim ztížili také zbytek série, kdy přicházely záblesky úspěchů (viz. Peanutův dragon-steal proti jungleru Onerovi). Zajímavá statistika se týkala jungle objectivů, jako byli draci, jelikož je Gen.G zvládli v průběhu celé série konstantně získávat a ze strany T1 nepřicházely odpovědi. To samé se následně dělo s věžemi, baronem a inhibitory. Po skončení finále je proto jisté, že T1 mají určité slabé chvilky a na internacionální stage sice budou nastupovat jako favorité, ale jejich soupeři budou mít možnosti, giganty z LCK překvapit.

Tak, jako tak, se T1 v soupisce Zeus, Oner, Faker, Gumayusi a Keria, zapsali do historie a nyní budou trpělivě čekat na zahájení MSI 2022 – které se bude konat právě v Jižní Koreji, v Busanu.