Jelikož máme za sebou přesně polovinu zápasů základních skupin na Worlds 2020, ještě nemůžeme z postupu vyloučit žádný z týmů, přesto však už lze odhadnout, které týmy nahlédnou do čtvrtfinálových soubojů a které naopak odjedou po příštím víkendu domů. Takhle vypadá tabulka po dnešních hrách.

Všechny důležité informace najdete v našem článku s přehledem turnaje. Jednotlivé výsledky naleznete v eSportovém přehledu.

Skupina A

Hned na úvod dnešního dne si hráči Team Liquid připsali důležité a zároveň nečekané vítězství nad loňskými finalisty G2 Esports. Vzhledem k tomuto výsledku je skupina A nejvíce vyrovnanou, protože všechny týmy od sebe dělí pouze jediné vítězství. Vše se rozhodne až 8.10., kdy se odehraje všech šest zbylých soubojů této skupiny.

Skupina B

Zatímco se v předchozí skupině rvou o postup všechny čtyři týmy, skupina B vypadá jasně narýsovaná. Korejští šampioni Damwon Gaming vedou neporaženi a na druhém konci stále čekají na vítězství PSG Talon. Pokud evropané z Rogue pomýšlejí na vítězství, budou se muset pokusit překvapit své asijské soupeře, aby se dostali minimálně k tiebreakeru.

Skupina C

V této skupině se o první místo dělí hned tři týmy. LGD si dnes poradili s americkými šampiony TSM, kteří stále čekají na výhru a postup do skupin už se jim pomalu vzdaluje za obzor. Mezi fanoušky oblíbení Fnatic si naopak dokázali poradit se silnými Korejci z Gen.G Esports a o víkendu se tedy můžeme těšit na napínavou podívanou.

Skupina D

TOP Esports nadále dominují a o jejich síle už nemůže nikdo pochybovat. Oproti nim Unicorns of Love z ruské ligy podávají sice slušné výkony, ale na vítězství to zatím nestačí. Existuje sice ještě možnost, že se i se třemi výhrami dostanou do tiebreakeru (za určité situace mohou dokonce postoupit i napřímo), ale tomu už nyní věří málokdo.