Tajemství úspěchu G2: Scrimy proti nadějnému českému midlanerovi, ignorování Fnatic a odstřihnutí KC
G2 znovu ovládli Evropu a dokráčeli si pro svůj již 19. titul v LEC. Romain tradičně poodhalil zákulisní data z tréninků a ukázal, že si G2 letos na jaře prošli tvrdou krizí.
Po vyčerpávajícím turnaji First Stand v Brazílii, kde G2 ve finále podlehli čínským Bilibili Gaming 1:3, padla na tým takzvaná „turnajová kocovina“. Evropští šampioni se na začátku jarního splitu nedokázali dostat do svého obvyklého tempa a výsledky v trénincích strmě klesaly.
„Start jarního splitu pro nás byl velmi pomalý. Hangover z First Standu nás zasáhl naplno. Bylo opravdu frustrující se ocitnout na dně poté, co jsme bojovali proti těm nejlepším,“ prozradil Romain Bigeard.
Právě tento drsný útlum byl hlavním důvodem, proč vedení G2 ve druhém dubnovém týdnu sáhlo po nečekaném kroku a do trenérského štábu přivedlo šampióna MSI, Luku „Perkze“ Perkoviće. Ten do kabiny údajně přinesl nejen obrovské množství zkušeností, ale především tolik potřebnou novou energii.
Návrat legendy: Perkz tajně pomáhal G2. Zůstane v organizaci i nadále?
Nečekané, ale o to radostnější odhalení pro evropské fanoušky vyšlo najevo během jarního grandfinále. Luka „Perkz“ Perković v zákulisí úzce spolupracuje a coachuje G2.
Od tvrdého pádu k dominanci
Statistiky ze scrimů naprosto jasně ukazují, jak hlubokou krizí si tým prošel a jak razantní byl následný obrat. Celkový jarní win rate G2 byl hluboko pod jejich standardy z minulých sezón (např. v létě 2025 měli úctyhodných 68,1 %).
Překvapiví tréninkoví partneři z regionálních lig
Ještě zajímavější je pohled na to, s kým přesně G2 během jarního splitu trénovali. Romain odhalil hned několik překvapení, která formovala jejich cestu za titulem. G2 často hledali konkurenci mimo hlavní ligu a obraceli se na týmy z regionálních lig (ERL). Během druhé poloviny splitu se jejich velmi oblíbeným partnerem stal francouzský celek Solary, se kterým odehráli 15 her (s vyrovnaným skóre 8:7), ale také týmy jako Galions, ve kterém figuruje český midlaner OMON, či akademky G2 Nord a KCB.
Naopak poprvé po mnoha letech neodehráli G2 proti svému odvěkému rivalovi Fnaticu během celého splitu ani jediný tréninkový zápas. V play-off se nejčastěji utkávali s GIANTX (9 scrimů), Vitality (5x), KOI (5x) a NAVI (4x).
Taktické odstřihnutí Karmine Corp
G2 a KC spolu hráli scrimy pouze dvakrát. Poslední tréninkový blok mezi těmito rivaly proběhl už 19. dubna a od té doby G2 veškerý společný trénink utnuli. Zamezení společných scrimů nejspíše G2 umožnilo skrýt své tajné zbraně až do samotného závěru. Tým tak mohl trénovat nekonvenční taktiky, včetně SkewMondova dominujícího jungle Nasuse, který ve vyostřené páté hře grandfinále nachytal Karmine Corp naprosto nepřipravené.