Supportíme: Alistar
i Zdroj: Tryhard.cz
Ostatní Článek Supportíme: Alistar

Supportíme: Alistar

Jan Sobek

Jan Sobek

3. 6. 2013 13:57

Hrdinou mého dalšího článku bude dle mého názoru velmi podceňovaný a skillově velmi náročný charakter.

Reklama

Pojďme se tedy podívat na supporta, kterého v League of Legends téměř není vidět. 1) Alistar ve zratce Jedná se o velmi těžkého supporta s vysokým skillcapem (lze se velice odlišit od ostatních a být zkrátka lepší). Alistar vyžaduje spoustu trpělivosti a velmi mnoho odehraných her. I tak ho pravděpodobně nikdy nezahrajete bez chyby. Pro chyby je u Alistára zkrátka až moc prostoru. Nejsou to chyby jako napč. u Blitzcranka, které by Vás mohly úplně stát hru, ale nějaké překopnutí nepřítele a tím pádem i jeho záchrana nebo neúspěšné combo, to je to, s čím musíte zkrátka počítat. Sebekritika je u tohoto hrdiny zkrátka na místě více, než kdy jindy. Co se týče obtížnosti Alistára, přirovnal bych ho asi k Janě.

2) Proč hrát Alistara? Shrňme si to v bodech.

Protect

Pomocí Q a W dokáže svému carry poskytnout dostatek prostoru a času. V případě, že se boj odehrává mezi creepy, za každé úmrtí jednotky má Alistar na Ečku -1s, ten heal je pak velice znatelný.

Engage

Lze použít combo, W+Q. Kdy okamžitě jakmile priskočíte k nepříteli jej vyhodíte. Raději ale používám flash+Q+W. Je to daleko jistější a účinnější. Technika je flashnout nepřátelské carry, vyhodit jej, obejít a odkopnout ke svému týmu. Výsledkem je minimálně použitý flash na obou stranách. Nejčasteji však smrt nepřátelského carry.

Tower dive

Alistar je díky svým Masteries a ultimátce schopen vydržet opravdu hodně. Navíc většinou pod věží umírají i creepy a to Alistarovi obnovuje heal. Pokud nepřátelský tým nemá na bot lajně nějaký druh CC (stun, silence..), máte přehled o pozicích junglera a midaře. Můžete bot lajnu obejít do zad. Pak jen stačí jednoduše použít W, následně k cíli doběhnout a zmáčknout Q. Když bude potřeba a budete mít dostatek HP, zkuste svému carry zajistit prostor a udržet na sobě vež tak dlouho, jak jen to půjde.

Baity

Zkrátka a jasně vletíte do nepřátelského týmu a upoutáte na sebe focus. Tím nepřítel vyplýtva spoustu abilit a Váš tým se ocitá ve výhodě. Navíc díky ultimátce, CDR itemům a shurelii jste schopni používat ability stále a stále dokola. V závěru stačí odflashovat a zapnout shurelii, jak pro sebe, tka pro Váš tým. Jakmile se Vám obnoví CD, můžete se vrátit.

Nepotřebuje tanky itemy

Díky ultimátce a CC máte vše, co pro hru potřebujete. Aegis na Alíkovi většinou nestavím.

3) Masteries  Tyto masteries Vám poskytují vše, co potřebujete k následujícímu buildu.

4) Build

Start

Supportíme: Alistar
,  *3,
Supportíme: Alistar
*2  nebo
Supportíme: Alistar
,
Supportíme: Alistar
,  + 
Supportíme: Alistar
*2Agresivní lajna
Supportíme: Alistar
 ->
Supportíme: Alistar
, následně je možno rozhodnout se mezi 
Supportíme: Alistar
 a 
Supportíme: Alistar
Pasivní lajna
Supportíme: Alistar
 ->
Supportíme: Alistar
 -> 
Supportíme: Alistar

Následující itemy

Supportíme: Alistar
 ->
Supportíme: Alistar
 -> Situační5) RunyKlasické tanky runy, které používám na Leoně, Taricovi a proti burst lajnám.Quinty: GP/10 nebo MoveMarks: Flat armorGlyphs: Flat MagicResistSeals: Flat ManaRegenAlistár je dost mana hungry, obzvláště proti pokování.6) Slabiny a silné stránkyAlistar má největší problem proti poke a velkému rangi. V takové siuaci zkrátka dostává až moc velký dmg bez jakéhokoli tradu. Pokud se do takové situace dostanete, je dobré požádat o gank nebo hrát naprosto pasivně a vyčkávat na chybu soupeře.Naopak je velice silný proti Leoně, Blitzoví a celkově meele hrdinům. Po použití jakéhokoli přítahu se pravděpodobně dostanete do situace, kdy jste za nepřátelským carry a můžete jej poslat k Vaší věži, například.7) Carry k AlistaroviNejraději hraju s Vaynou, ale je to dost slabé právě proti poku a celkově v early game. Nicméně si myslím, že se Ali dá zahrát téměř s kýmkoli. Má vše, co je u supporta potřeba. Jeho jediným omezením je range a kolikrát all in, kdy už se z team fightu není schopen vrátit a zemře.8) Na co si dát pozorJakmile obejdete nepřítele, nebo flashnete a nemáte v blízkem křoví wardu. Je potřeba ihned knockovat. Nemůžete čekat na plné využití stunu. Jinak se nepřítel dostane za Vás a už ho nedostanete na dobrou pozici. Další věc je knockování přes zdi nebo špatné načasování abilit v týmu. Což v soloq neovlivníte, při premadu je potřeba komunikovat, ať se vám nestane napříkald to, že tristana někoho odhodí a vy ho odhodíte ještě dál. Na špatnou stranu, samozřejmě. Pozor také na wardování proti Leoně, tam stačí položit wardu a pokud víte, že tam jungler není, můžete si dovolit facecheck s Q.9) ZávěrS Alistarem se skvělě bojuje o pink wardy díky jeho abilitám.V early game můžete wardnout nepřátelskou jungli, to Vám zajistí lepší přehled o junglerovi. Popřípadě sledujte ostatní lajny, zjístíte tak, kde jungler začinal a kdo pulloval. V pozdější fázi hry se o volné chvíli zkustě zaměřit na sledování ostatních linek. Lze poměrně snadno odhadnout, kde jungler může a nemůže gankovat. Stačí zhodnotit situaci dle životů, ward, pozice vašeho junglera, abilit Vašeho spoluhráče (př. odskok) a stupně pushnutí lajny. Nejohroženější lajnou se pak vyplatí upozornit pingem. Do soloQ úžasná věc, pokud tedy nejste tak moc znudění a dáte si tu práci.Mé předchozí články:Supportíme: S3 úvodemSupportíme: JannaSupportíme: Informace, tipy a trikyFaceBook - nerozdávám dárečky, ani v blízké budoucnosti nejspíše nebudu. Nicméně pokud se Vám líbí co dělám, máte dotazy atp. klidně se přidejte. Budu jen rád.

 
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama