Riot testuje na PBE nový systém pro Dynamic queue a výběr ro
Jednu roli z pěti budete moct odmítnout.
Riot stále zápasí s problémy výběru rolí v dynamic queue a tak se poslední dobou objevilo mnoho změn, které měly zkrátit čekací dobu a vylepšit dosavadní lobby. Jelikož čekací doba se nejvíce odvíjí od role supporta, mnoho lidí tuto roli dostane, aniž by ji chtěli hrát, právě díky novému "autofillu".
Riot nyní přišel na PBE s novinkou
preference rolí. Hráči by si tedy kromě klasického nastavení primární a sekundární role určili, kterou roli nechtějí hrát. Společně s funcí autofill, by je hra zařadila do jedné ze 4 rolí, podle hráčem určené priority.
Hra se vždy bude snažit dosadit hráče do pozice s nejvyšší vybranou prioritou. Pokud však vyhledávání bude trvat příliš dlouho, hra mu přiřadí pozici s nižší prioritou (sekundární role či autofill). Nikdy se však nestane, že by hráč dostal svou nejméně oblíbenou roli, kterou vyloučil.
Riot doufá, že tento systém pomůže vylepšit nejen čekací dobu, ale i kvalitu hry. Tato vychytávka by měla na PBE dostat až v předsezóně, aby měl Riot dostatečnou zpětnou vazbu. Pokud se systém prokáže jako vyhovující, dostane se poté i na live servery.
Zdroj: