Riot odhalil pořadatelská města mezinárodních turnajů pro rok 2026, dojde i na změnu formátů
Riot na tiskové konferenci odhalil konkrétní města, která budou hostit mezinárodní klání. Turnaj First Stand navíc dostane nový formát.
Odměníme každého! Vyplňte komunitní průzkum a získejte luxusní ceny
Kdo jste, na čem a co hrajete, jaký obsah konzumujete a jaký vztah máte k AI? Věnujte nám pár minut a jako dárek za vyplnění získáte slevu na nákup a šanci získat také další luxusní ceny.
Příští rok nás opět čekají tři velké mezinárodní turnaje. Než se pustíme do jejich představení a novinek, jedna zpráva se váže univerzálně nejen k těmto turnajům, ale i regionálním ligám. Formát Fearless Draft podle Riotu pro sezónu 2026 zůstává. Nemožnost hrát šampiony dříve zvolené v sérii slaví u diváků úspěch a Riot toto pravidlo proto ponechá.
First Stand v novém formátu
První mezinárodní turnaj míří do Brazílie, což už jsme dříve věděli. Riot nyní upřesnil, že se turnaj odehraje v São Paulu. Největší město Brazílie by mělo turnaj hostit po konci zimních splitů regionálních lig.
Oproti loňskému turnaji naroste počet účastníků. A to nejen kvůli rozdělení amerických lig na LCS a CBLOL. Místo pěti účastníků uvidíme hned osm. Jeden slot obdrží LEC, LCS, LCP a CBLOL. Dva sloty pak získají LPL a LCK. Turnaje nabídne pouze Bo5 série. Konkrétní formát ale zveřejněn nebyl.
MSI zpět v Koreji
Tradiční Mid-Season Invitational zamíří do Koreje. Odehraje se ve městě Tedžon (anglicky Daejeon), který se řadí s 1,5 miliony obyvatel k pěti největším městům Jižní Koreje.
Hostitelskou arénu zatím Riot neprozradil. Velkých úprav v rámci formátu a nasazení týmů se ale nejspíš nedočkáme.
Pouze dvě města pro Worlds
Poslední novinkou jsou pořadatelská města pro Worlds. Šampionát se uskuteční kompletně v USA, konkrétně ve městech Allen (Texas) a New York. Ačkoliv Worlds obyčejně cestují mezi 3-4 městy, pro příští rok bude tato výprava skromnější.
Město Allen se nachází přibližně 30 kilometrů od Dallasu a žije zde okolo 100 tisíc obyvatel. Odehraje se zde play-in, swiss fáze i play-offs, kromě samotného finále. Vrchol Worlds bude hostit zatím neznámá aréna v New Yorku.