QG Reapers diskvalifikováni v semifinále LPL
V Číně se dějí velké věci.
Zatímco obě LCS čeká již dnes velké finále, v Číně se během dopoledne odehrály obě semifinále play-off jarního splitu tamní nejvyšší soutěže LPL. Možná bychom však měli říct, že se odehrálo pouze jedno.
QG Reapersbyli totiž diskvalifikováni a kontumačně tak podlehli v prvním semifinále týmu
EDward Gaming. Proč? To je na delší povídání.
Před pár dny vypustil startující midlaner
Kim "Doinb" Taesangdo světa několik zpráv, ve kterých kritizuje junglera týmu (
Baek "Swift" Daehoon), který prý nerespektuje trenéra a nedbá na jeho rady k pick/ban fázi. Stěžuje si také na to, že byl usazen na lavičku náhradníků poté, co se se Swiftem na toto téma hádali.
Huang "Mortred" Zikuntedy na místě midaře
Doinbanahradil.
Jenže právě
Mortredsi dnes ráno poranil ruku a toto zranění mu nedovolí hrát.
Doinbstále čeká na vyjádření od týmu, který vyšetřuje záležitost popsanou v předchozím odstavci, a tak jediná naděje zbývající týmu QG Reapers byla dopravit na místo konání bývalého midaře týmu, jelikož pravidla LPL nedovolují v play-offs zapisovat do soupisky nové hráče.
Jenže
Bae "dade" Eojinnestihl na stadion dorazit ani dvě hodiny po plánovaném začátku semifinále a tým QG Reapers byl tak diskvalifikován.
Tým EDward Gamingtedy postupuje zadarmo do finále, ve kterém se utká s týmem
Royal Never Give Up, který výsledkem 3:2 dokázal porazit v druhém semifinále tým
World Elite. Finálový zápas také rozhodne, kdo pojede reprezentovat Čínu na květnový turnaj
Mid Season Invitational.
Zdroj: thescoreesports.com