Pradávné tajemství v Runeteře
i Zdroj: Tryhard.cz
Ostatní Článek Pradávné tajemství v Runeteře

Pradávné tajemství v Runeteře

derk

derk

10. 5. 2013 04:05

Na oficiálních fórech se objevil článek, který skoro jistě značí další velkou změnu přímo ve hře.

Reklama

Něco podobného se stalo před pár týdny, když se začaly objevovat články na téma Freljord (což vyústilo v poměrně zajímavé změny ve hře), nezapomínejme ani na Zaca, který se do hry dostal až potom, co Riot vypustil na světlo světa pár indícií. A již dnes tu máme další podobné téma. Velmi stručně - o co vlastně jde? Rioťáci se rozhodli vypravovat příběh z pohledu Ezreala, který jako průzkumník a dobrodruh narazil na několik dávných artefaktů, které spojuje jedna zvláštní věc. Tajemná silueta postavy, svírající v rukou zubatý meč. Celou diskuzi najdete na několika set stranách na oficiálním fóru v tomto topicu - vybrali jsme pro vás to nejpodstatnější - všechny důležité věci přímo od Riotu. Takže se pohodlně usaďte, možná to bude chvilku trvat, ale přejeme příjemnou zábavu :)

Hlavně se neleknětě, obrázků je daleko více než textu, máte to přečtené za pár minut!
Všechno začalo prvním příspěvkem, který najdete na začátku zmíněného topicu:
Pradávné tajemství v Runeteře

Ahoj všichni, tady Ezreal. Normálně bych vás o pomoc nežádal - již jsem na svých cestách našel řadu zajímavých relikvií - ale nikdy nic podobného.

Všechno jsem to dal sem na stůl, abyste se mohli pořádně podívat. Důležité je to, že jsem tyto věci našel na odlišných místech Runetery, pochazí z různých dob a není mezi nimi jakákoliv spojitost. Tedy až na jednu - všechny vykreslují temnou, jistě nelidskou, postavu, která má v rukou zubatý meč. Je to záhada, u které si nejsem jistý, jestli ji vůbec chci vyřešit. Z toho co se mi zatím podařilo zjistit je tato temná postava velmi úzce spojena s krvavými konflikty a příběhy válek. Co myslíte? Kdo je ta postava? A jakou roli hrála v historii Runetery?

Ah ještě něco, jestli chcete slyšet nějaké příběhy o těchto věcech... Řeknu vám je, ale ne všechny jsou pěkné.

Podívejte se na to, je to obarvené skleněné okno z Demacie. Neptejte se mě, jak jsem ho získal, vrátím jim ho, nebojte se. Vypůjčil jsem si ho za účelem výzkumu, nikdy si nevšimnou, že chybí. Lidi z Demacie nikdy nepřestávají mluvit o světle, k čemu takové okno vůbec potřebují? 

Koukněte se na to pořádně. Vidíte ten obrys s křídly a zubatým mečem uprostřed? Je to přesně ta postava, kterou všude nacházím. Tohle byl první artefakt, který mě donutil zamyslet se. Není tak starý, maximálně pár generací. Zeptal jsem se několika lidí, ale nikdo neví, co je to za postavu, ani jak se jmenuje. Všichni se ale shodli na tom, že ať už je ta postava kdokoliv, jistě jde o někoho, kdo si zaslouží být takto zvěčněn.

Proč se ale objevuje na tolika dalších místech a předmětech? Většina z artefaktů je opravdu pradávná, některé jsou z civilizací tak starých, že ani neznáme jejich jména. Jak je to možné?

Tato soška je z Noxusu. Ano, Noxusu. Víte, co si o nich myslím, ale jejich město je plné historie. A je třeba více než jen černé magie, stráže s velkou sekerou a podivnýho ptáko-chlapa, aby mi zabránili v prozkoumání nejdůležitějších míst ve Valoranu.

Noxus je plný podobných sošek, většinou jsou vyrobeny jako pocta velkému hrdinovi, tahle ale nevypadá jako žádný, o kterém jsem kdy slyšel. A to jich znám dost, věřte mi: podívejte se na jakoukoliv knihu z Noxusu a nejspíše půjde o až-moc-dlouhý popis hrdinova života, úspěchů a velikosti jeho zbraně. Na tu sošku bych se podruhé ani nepodíval, kdybych postavu, kterou představuje, znal. 

Teď ale to, co mi opravdu dělá starosti. Kde se v Noxusu vzala socha postavy, kterou znají i v Demacii?

  
Pradávné tajemství v Runeteře

Když jsem si povšimnul podobností skla z Demacie a sošky z Noxusu, musel jsem se dozvědět víc. Vytáhl jsem z knihovny Piltoverské akademie co nejvíce knih. Hlavně z určitých sekcí, do kterých mohou jen absolventi akademie. Mohl jsem se tam dostat sám, ale nechtěl jsem dělat zbytečné problémy - tak jsem se domluvil s Jaycem a ten mi pomohl. Skvělej chlap, každej ho má rád. 

Ta menší kniha je sbírka básní z Noxusu. Většina toho, co je uvnitř je klasická Noxianská literatura, ale co mě upoutalo byl vykreslený meč na jejím obalu. Ta velká je zase knihou pověstí a příběhů. Ne všechny jsou pravdivé, ale přesto mě jeden z nich zaujal. Hlavní postava v tomto příběhu je arogantní generál, který vede své může do boje a lehce vítězí. Poslední hrstka jeho protivníků je obklopena, a už stačí jen... Víte co se říká, pýcha předchází pád. Najednou se objeví velký válečník - naše temná postava - a do žil nepřátel arogantního generála se vlije nová krev.  Začnou bojovat, až nakonec zvítězí v jasně prohrané bitvě.

"Povstali ze svých kolen, jako kdyby jim zapálil krev v celém těle,"

píše se v knize.

"Zaražený generál sledoval, jak byli jeho muži likvidování armádou, která ještě před pár momenty prosila o milost. Jeho nepřátelé se stali řezníky, zabijáky. A když se přiblížili až k němu, generál si již nebyl jistý, jestli to jsou vůbec lidé."
Pradávné tajemství v Runeteře

Shurima je zde již několik staletí. Přestože je to dnes pouze prach a písek, starodávné pozůstatky ruin ukazují, že zde dříve byla obrovská civilizace. Nevím, co přesně se celé říši stalo, vypadá to, že zmizela bez jediné stopy, ale to je zase jiný příběh. 

V jedné kobce jsem zde našel tuto vázu. Podle vzezření místa a několika maleb na stěnách jde o místo posledního odpočinku velkého Shurimanského válečníka, který vedl bitvu proti neuvěřitelné přesile a vyhrál. Pouze hrstka jeho válečníků porazila armádu čítající tisíce mužů. 

Není divu, že takové vítězství vyobrazili v jeho hrobě, ale co dělá naše temná postava na urně? Jakou úlohu sehrála v oné bitvě? 

Pradávné tajemství v Runeteře

Ve Freljordu se toho dá najít opravdu hodně, akorát musíte trochu kopat. Tohle místo bylo snad vždycky jedno velké bojiště. Proto bych se ani nesnažil podobnou dýku z ledu vyprostit, kdyby nebylo dvou věcí. Tak za prvé, podívejte se na rytinu v kovu, při bližším prozkoumání najdete ten samý styl, jako u ostatních artefaktů na stole. No a za druhé, rukojeť je vyřezaná z lidské kosti. 

Teď se dostáváme k té zajímavější části. Členové kmene v dané oblasti říkají, že postava na čepeli je legenda, válečník-zachránce, který se objevil během bitvy proti znepřátelenému kmeni před několika lety. Bitva už byla skoro prohraná, ale potom co se objevil je dokázal dovést k vítězství. Nenechali na živu ani jednoho nepřítele. Až během oslav vítězství si všimli, že tajemný válečník odešel neznámo kam. A tak aby uctili jeho památku, posbírali kosti svých nepřátel a udělali z nich nástroje.

Zní to velmi podobně jako příběh ze Shurimské pouště. Oba mluví o neznámém, velkém válečníkovi, který se objevil jen pár momentů před tím, než byla bitva prohraná a dokázal její průběh otočit. Ale za hrůznou cenu na životech.

Tento dřevoryt pochází z Ionie, byl vyřezán dávno před válkou s Noxusem. Dnes už jsou podobné výtvory vzácné, ale dříve vykreslovaly všechny to samé - krásné věci, jako přirodu, hvězdy, noční oblohu, mnichy během meditace - zkrátka všechno, co se dá nějak spojit s osvícením, o kterém pořád mluví. Tedy až na jeden. Nikdy jsem nic podobného neviděl, je to opět ten samý válečník, naše temná postava, která drží v rukou zubatý meč. A to nejhorší - nemyslím si, že ty červené skrvny jsou inkoust. 

Tady jsem měl trochu štěstí. Tenhle kus papíru jsem našel založený v té velké knize. Je to z jiného materiálu a papír vypadá poškozen. Možná již někdo předemnou temnou postavu zkoumal a nedostal se tak daleko. 

Na obrázku vidíme několik lidí, kteří uctívají sochu temné postavy. Z obrázku je také vidět, že je socha zpola neuzemněná. Může tedy jít o něco, co nevybudovali, ale co našli. Co je na temné postavě tak zvláštní, že ji lidé tak moc obdivovali?

Pradávné tajemství v Runeteře

Tyhle mince jsem vyhrál od jistého karetního mistra, jehož pravé jméno vám neřeknu... a jehož pravé jméno ani neznám. Prohrál jsem s ním všechny hry, až na jednu, do které samozřejmě vsadil staré a neužitečné mince. Nedají se použít nikde ve Valoranu. Alespoň, že jsem pro ně našel využití teď. Chvilku to trvalo, ale už jsem si uvědomil, že je na nich vyobrazen stejný zubatý meč, jako ten válečníkův.

Nakonec tu máme přívěsek. Je velmi, opravdu velmi starý a sám netuším, odkud původně pochází. Uprostřed je ale jasně vidět obličej - obličej našeho temného válečníka. Je jasné, že ať už je to kdokoliv, je tu už opravdu dlouhou dobu. 

Tak to je asi všechno. Co si o tom myslíte? O koho jde a co znamená jeho přítomnost? Já vím jen jedno - nikdy ho nechci potkat!

- Ezreal

Tady končí poskytnuté indicie od Riotu. Co na to říkáte? Myslíte si, že jde o nového šampiona a nebo o něco víc? Dejte vědět v komentářích, jak se vám článek líbil.PS: Podle jednoho z fanoušků by mohlo jít o tzv. Watchera - božské stvoření, které dalo sílu třeba Lissandře a dalším - http://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/1dzv6u/is_the_next_champion_a_watcher/

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama