Patch 25.21: úpravy startovních předmětů, augmenty na ARAMu a odemknutí šampionů v Practice tool
Seznam kapitol
Riot přináší jeden z nejštěrdřejších patchů podzimu. ARAM Mayhem vnáší do hry šílené augmenty, Battle Pass láká dvojnásobnými odměnami a do Sanctu se vrací Genesis Nightbringer Yasuo.
Patch 25.21 přináší změny, které mají znovu rozpálit linky hned od první minuty. Riot se zaměřil na útlum pasivních strategií – Doran's Shield a Second Wind dostávají nerf, zatímco Doran's Ring má hráče motivovat k aktivnějšímu hraní. V rámci šampionů se do hry vrací Gwen ve své původní podobě z doby před letošními úpravami, Graves znovu získává magickou odolnost z Gritu (jeho Éčka), a Dr. Mundo přichází o část svého pozdně-herního burstu. Současně dostali zásah i největší přestřelenci soloQ metagame.
Vedle balancu Riot přidává Act 2 Pass s dvojnásobnou odměnou v podobě Blue Essence, Orange Essence a Mythic Essence, a hlavně novou ARAM Mayhem – šílenou verzi ARAMu, kde si postavíte build s augmenty podle vlastních představ. K tomu se přidává i praktická novinka: Practice Tool nyní umožní otestovat šampiony před jejich koupí, což ocení hlavně ti, kdo váhají nad investicí do nového maina.
Závěrem přichází i drobný update minimálních požadavků a nové předměty v Sanctu a Mythic Shopu. Riot tak spojuje pohodlí, experimentování a svěží tempo, které by mohlo po delší době rozhýbat i pomalejší hry.
Patch Highlight
Season 3 Act 2 Pass: Dvojnásobné odměny a nový skin na Skanera
Závěrečný sezónní Pass roku je tady a Riot ho pojal jako oslavu Worlds. Season 3 Act 2 přináší spoustu prémiového obsahu – kromě skinů jako Beeko, Mecha Kingdoms Skarner a Prestige Eternal Aspect Zoe v něm najdete i nové emoty, ikony a další kosmetické drobnosti.
Battle pass skiny pro Neeko, Skarnera a prestige pro Zoe míří na PBE
Riot odhalil tři nové skiny, které právě nyní míří na PBE. Tentokrát je neváže konkrétní tematika. Na své si tak přijdou milovníci včelek i obřích robotů.
Největším lákadlem je ale dvojnásobná hodnota všech měn. Každá Blue Essence, Orange Essence i Mythic Essence z 48 úrovní Battle Passu je navýšena na 2×, takže místo klasických 25 Mythic Essence dostanete rovnou 50. Riot tím dává jasně najevo, že chce hráče odměnit za aktivitu během vrcholu sezóny.
Zároveň platí, že část výtěžku z prodeje tohoto Battle Passu poputuje týmům z LoL Esports, takže i nákup v obchodě se tentokrát promění v malou podporu pro profesionální scénu.