Otevřený dopis Districtu
i Zdroj: Tryhard.cz
Ostatní Článek Otevřený dopis Districtu

Otevřený dopis Districtu

David Růžička

David Růžička

13. 5. 2013 18:51

Otevřený dopis Districtu.

Reklama

Nedá mi, abych nereagoval na nedávné vyjádření majitelů herny

District Prague

ohledně jejich komentářů pod oznámením o zrušení League of Legends LAN akce, která se u nich měla konat minulý víkend.

První věc, na kterou bych rád reagoval, je vyjádření pana

Zimovjana

, jednoho z majitelů herny. Ten v komentářích pod oznámením napsal následující:

Ladislav Zimovjan„Na TRYHARDU to mělo byt už dávno, poděkujte tedy majitelům/redaktorům za jejich aktivitu.“

Já bych pana Zimovjana rád upozornil na to, že není naši povinností, ani náplní práce, prezentovat akce všech českých, slovenských a jiných zahraničních organizátorů. Nikdo z nás nemá čas od rána do večera procházet weby, facebookové stránky, blogy, sledovat každý youtube kanál, nebo každý tweet, jestli někdo náhodou neoznámí nějakou akci, která by se měla týkat League of Legends. Toliko k aktivitě.

Druhé vyjádření na které bych chtěl reagovat se týká hráče DOTA2 akce, který napsal následující:

„To jsou vsechno hooodne zajimavy argumenty, nicmene ted vam trosku popisu situaci z doty. Prijelo 12 tymu, z toho nejmene 4 byly ciste slozeny mixy hracu, co si tam prijeli pouze zahrat s vedomim, ze se ze skupiny ani nedostanou. Proc sem napriklad ja a muj tym byli ochotni dat 1000 kazdy za vstupne, cestak a kraviny okolo i bez moznosti vyhry? Stejne jako dalsi 3 tymy co si tam prijeli pokecat s ostatnima a uzit si atmosferu lanky. A co se tyce toho, ze jsme nemeli na vasem "hlavnim" portalu vcas informace, tak to uz je snad problem redaktoru z LoL sceny.“

Rád bych dotaře upozornil na to, že pokud se kvůli špatné organizaci a propagaci neuskuteční akce plánovaná jiným subjektem, není to chyba zpravodajských portálů, ale neschopnosti samotných organizátorů. Pro Tryhard není podstatné, jestli se uskuteční, nebo neuskuteční jedna akce v herně, vývoj česko-slovenské LoL scény to nijak neovlivní.

Svalovat vinu na média je neprofesionální. Pokud se akce neuskuteční, je to především chyba organizátorů. Dodané propagační materiály jsme vydali jak jen to bylo možné. To však nic nemění na tom, že to bylo pouhý týden před konáním dané akce a že to byla jedna z věcí, na kterou si potenciální zájemci stěžovali. Tou druhou budiž fakt, že se akce původně měla konat na west serveru, což pouze poukazuje na naprostou neznalost poměrů LoL scény u nás.

Pokud nám organizace jako PlayZone, ESL, Grunex a další mohou zaslat propagační materiály včas a s dostatečným předstihem, pak nechápu, proč by to nemohlo platit i pro ostatní.

----------

Podívejte se ještě na vyjádření

derka

, který zmíněný článek o propagaci turnaje (a i ty předchozí) řešil a následně sepisoval.

"Pojďme pěkně od začátku. O tom, že se nějaký turnaj vůbec koná, jsem se dozvěděl od redaktora serveru dota2.cz, který mi zhruba osm dní před konáním akce napsal a požádal mě, zda by Tryhard mohl zveřejnit novinku o LANce v Districtu. Řekl jsem, že to nebude problém, ale zeptal jsem se, proč se to dozvídám od něj a proč mi nenapsal někdo přímo z Districtu. Konkrétně s Janem „paradox“ Duchoněm a Janem Havlem jsem si již v minulosti psal a mám na ně stále kontakt na skype. Ani nebudu zmiňovat, že mě paradox před několika měsíci požádal o schůzku kvůli případné spolupráci (když District plánoval zahájení provozu) a po předběžném domluvení na určitém termínu se mi ozval za tři týdny a to pouze s tím, že mi dal kontakt právě na Jana Havla, s kterým jsem od té doby řešil propagaci jejich akcí. Jak už je asi jasné z úvodu příspěvku – nikdo mne ani arageda nekontaktoval, přestože k tomu možnost byla.

Upřímně je mi to jedno, District není můj projekt a tak mě nijak neovlivní, jestli se tam akce konat bude nebo nebude. Jednodenní LANka pro osm týmů navíc určitě nepomůže domácí scéně posunout se o mílové kroky kupředu. Čili to, že Districtu nestojíme ani za to, aby nám napsal, že se akce koná (i když si myslím, že právě díky Tryhardu by se tam mohlo ukázat alespoň pár lidí), řešit nemusíme. Je to jejich boj, jejich problém. Pokud ale vyjdeme maximálně vstříc, sami se s nimi spojíme, bez jakékoliv protislužby jim zpropagujeme jejich akci na webu, na facebooku, přepíšeme celý text, který nám k propagaci turnaje poslali, upozorníme je na gramatické a faktické chyby* (viz. kurziva), které v něm udělali a dočkáme se pouze toho, že na nás začnou svalovat svou neschopnost zorganizovat zajímavý turnaj pro veřejnost a začnou špinit naše jméno na sociálních sítích už je věc, kterou si nemůžeme dovolit ignorovat.

*naprostá neznalost hry League of Legends - např. u 1v1 turnaje šlo o tyto věci- turnaj se měl původně hrát na mapě Proving Grounds, která už neexistuje – před pár týdny byla nahrazena mapou Howling Abyss- mělo být povoleno vracet se zpět do báze a nakupovat, což na této mapě nejde - a vítězství se dosáhlo zničením nexusu, což je v 1v1 situaci velmi nešťastné, protože jsou zápasy až extrémně dlouhé, určitě by nebylo špatné inspirovat se pravidly z podobných turnajů – vyhrát se většinou dá tak, že hráč: 1) získá first blood, 2) zničí první věž, 3) získá jako první 100 cs

Rád bych tedy tímto příspěvkem uvedl věci na pravou míru a vysvětlil nezainteresovaným lidem, jak to bylo z naší strany, aby si mohli udělat vlastní názor. Myslím si, že se konkrétně pan Zimovjan zachoval velmi nekorektně. Do budoucna si opravdu rozmyslím, jestli se nám ještě vyplatí z dobré vůle propagovat akce cizího subjektu, s kterým nemáme uzavřenou ani spolupráci, když jediné, co se k nám dostane zpátky, jsou narážky a špinění našeho jména."

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama