Nový šampion na PBE - Zac
i Zdroj: Tryhard.cz
Novinky League of Legends Článek Nový šampion na PBE - Zac

Nový šampion na PBE - Zac

derk

derk

17. 3. 2013 14:20

Na PBE se objevil nový šampion. Již na začátek můžeme říci, že Riot vymyslel další unikátní způsob hraní. Více uvnitř.

Reklama

Zac, the Secret Weapon

Zac nabízí velmi neobvyklý a uníkátní způsob hraní. Nemá manu ani energii, všechno jeho schopnosti ukrojí část jeho životů (podobně jako třeba u Munda), Riot však zároveň přišel se zcela novým systémem regenerace, který u tohoto šampiona funguje.

Další zajímavostí je i to, že Zac mění svou velikost podle toho, kolik má životů.

Čím více má maximálně životů, tím je větší. Pokud je však na hranici smrti, zmenší se mnohdy až několikrát. Pojďme se podívat na jeho schopnosti a také na pár obrázků ze hry, případně videjí. 

Cell Division (pasivka)

Pokaždé když Zac trefí soupeře jakoukoliv svou schopností, odtrhne se z něj kus těla (slizu) a spadne na zem. Zac může sebrat spadlé kusy a tím se vyléčit. Když Zac umře, rozpadne se do čtyř "kapek". Tyto části se pokusí znovu spojit. Pokud nějaká z nich přežije, Zac znovu ožije. Bude mít několik procent životů, podle toho, kolik "kapek" zůstalo.

Stretching Strike (Q)

Zac zaútoří oběma pěstma dopředu. Všechny cíle, které trefí, jsou zpomaleny a zraněny.

Unstable Matter (W)

Zacův vnějšek exploduje, zraní všechny soupeře, kteří jsou kolem něj. Zranění má dvě složky - jedna klasicky flat, druhá podle % nepřátelských životů.

Elastic Slingshot (E)

Zac najdříve zpomalí, zapře se do země a potom se vymrští na zacílenou lokaci. Všichni nepřátelé, které tímto skokem trefí dostávají zranění a stun.

Let's Bounce (R)

Zac vyskočí do vzduchu, okamžitě zraní, vyhodí a zpomalí všechny soupeře kolem něj. Potom se třikrát odrazí od země, každým dopadem zraňuje soupeře. Podle dostupných informací půjde o klasického bruisera. Bude se hrát nejčastěji v jungli a na topu. Všechny jeho schopnosti by měly mít přepočet na Ability Power.  Příběh Před dávnou dobou dva Zaunští vědci vyvinuli organickou látku, která byla schopna obstát v extrémních podmínkách, samovolně měnit vlastní strukturu a také vytvářet ohromná množství kinetické síly. Při sledování, jak se tento objev mění a roste si dvojice vědců - manželé - začali všímat, že také reaguje na jejich přítomnost. Jejich výtvor skákal dopředu, když na něj zavolali a hýbal se do rytmu, když zpívali. Manželé začali vidět více než experiment, začali vidět malé dítě, naplněné radostí a náklonností. 

Jednoho večera po testování zavřeli manželé hrudku zpátky do klece. Začala se neutěšitelně smutně drobit a třást v koutě. V ten moment jim došlo, že jejich výtvor si přeje žít normálním životem mimo laboratoř. Tížilo je svědomí a tak nemohli nechat tento prototyp k tomu, aby byl využit jako zbraň. Dvojice manželů se rozhodla utéci a svůj výtvor vzít s sebou. Místo oficiálního označení zbraně - 

Z

aun 

A

morphous 

C

ombatant, mu začali říkat Zac. Odstěhovali se daleko od města Zaun, kde strávili několik let a vychovávali Zaca jako vlastní dítě.

Zac byl velmi odlišný od ostatních dětí, žádné z nich nemělo k dispozici takovou sílu a pohybovost. A proto jej rodiče naučili vážit si svých schopností, pokoře a zodpovědnosti. Díky péči a lásce svých rodičů měl Zac krásné a klidné dětství. 

Dětství skončilo, když jej vypátrala Zaunská laboratoř. Jelikož se jim nepodařilo zopakovat postup k výrobě tajné zbraně, několik let hledali uprchlé vědce s jejich výtvorem. Když je konečně našli, začali vyhrožovat a následně unesli Zacovi rodiče a nutili je ke spolupráci při odchycení a návratu jejihc experimentu. Jatý strachem ze ztracení svobody a rodičů, Zac poprvé v životě použil veškerou svou sílu. Ohromná síla znamenala úprk všech ze Zaunské laboratoře a také osvobození rodičů a návrat domů. Ten den zac přísahal, že bude chránit životy obyčejných lidí, ohrožované zradou a špatností. Objeven k ničení, nyní chrání nevinné a bezbranné. 

TL;DR: Zac je výsledkem experimentu, který z něj měl udělat supervojáka - Zaun Amorphous Combatant. Myslící zabiják, který díky flexibilitě dokáže překonat jakoukoliv překážku a pomocí brutální síly zadupat a podrobit všechny nepřátele. Přestože byl Zac vytvořen v laboratoři, ujal se ho jeden pár, který ho osvobodil a zahrnul láskou, jako vlastní dítě. Zac si tedy užil velmi příjemné a láskyplné dětství.Zdroj: http://na.leagueoflegends.com/news/zac-secret-weapon-revealed

Zac vypadá opravdu zajímavě a zábavně. Nicméně Riot má v oblibě si s šampionem, kterého vydává 1. dubna pohrát a lehce potrollit. Uvidíme, jestli jde o aprílový fór (jako to bylo třeba u Urfa nebo u champion spotlightu na Lee Sina) nebo to bude naprosto seriózní přírustek do Ligy.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama