Lore - Demacia/Piltover II.
i Zdroj: Tryhard.cz
Ostatní Článek Lore - Demacia/Piltover II.

Lore - Demacia/Piltover II.

derk

derk

24. 6. 2013 13:30

A je tu další příběh! Tentokrát pokračování nedávného článku o Demacii a Piltoveru.

Reklama
Lore - Demacia/Piltover II.

Caitlyn seděla u ohně na mýtině, byla noc a ve stínech stromů mohla občas zahlédnout pohyb veverky, možná jelena. Byla příliš zabraná do svých myšlenek a tak zvířatům nevěnovala moc pozornosti. Vracela se do Demacie, kde to všechny začalo. Kde se 'C' objevil poprvé. Vždycky nerada vzpomínala na ten den, kdy ho skoro chytila. Nikdy nepřišla na to, proč vypočítala rychlost a dráhu střely špatně. Možná, že to bylo to, kvůli čemu nemohla teď spát. Caitlyn se lehce poposunula a natáhla ruku do zavazadel kousek od ní. Vi, která spala s hlavou opřenou o její nohu, jí pohyb moc neusnadňovala. Přesto se Cait podařilo z jedné tašky vytáhnout malinkou bílou kartičku. Lux spala na druhé straně ohniště a Fiora odešla před pár hodinami do lesa. Caitlyn zavřela oči a opět si vybavila poslední okamžik kdy ho viděla.

♠♠♠

Přijela do Demacie pár dní potom co 'C' ukradl 'Greatsword of Milthorn' z královského paláce. Caitlyn se setkala s konstáblem policie v Demacii a doprovodila ho do hlavní haly paláce. Konstábl jí cestou vykládal nějaké rodinné historky, ale Caitlyn mu od chvíle co vkročila do haly nevěnovala pozornost. Rozhlížela se kolem, místnost se hemžila strážníky. Na podlaze ležel obrovský červený koberec a na stěnách viselo pár obrazů. Přímo před nimi bylo schodiště vedoucí do dílny hlavního zbrojíře.V Demacii bylo mnohem víc artefaktů s větší hodnotou než meč, který si 'C' odnesl. Caitlyn si byla naprosto jistá, že ho v téhle budově neviděli naposledy. Ani ve snu by jí ale nenapadlo, že by se objevil v ten samý moment kdy byla hala plná policistů.

„Co to bylo?“ otočila se směrem ke konstáblovi, když se z dílny ozval rachot.

„Všichni okamžitě nahoru!“ rozkřikl se konstábl po členech policejního sboru a následoval Caitlyn do schodů.

Přišli opět pozdě. Všechno v dílně bylo poházené po zemi a obrovský sejf ve zdi byl prádný.

„Co tam bylo?“ zeptala se Caitlyn a pomalu překračovala nepořádek na zemi.

„Helm of the Protector,“ zašeptal konstábl, „před několika lety nám jí svěřila Poppy kvůli magickým úpravám.“

Caitlyn došla k sejfu a uvnitř leželo to co čekala, malá karta s písmenem 'C'.

„Parchant,“ zavrtěla hlavou a otočila se k policistům, „uzavřete budovu, tentokrát už neuteče!“

Policisté se otočili směrem ke konstáblovi a ten jen přikývl, všichni se rozeběhli k určeným východům. Měli všechno perfektně nacvičené, že i na Caitlyn to udělalo dojem. Cestou ze schodů zpět do haly si prohlížela kartu, ale neuniklo jí, že jeden z policistů jí celou cestu sleduje. Otočila se a vydala se jeho směrem, než k němu stačila dojít, policista se rozběhl ven z haly a rozrazil stojící strážníky ve dveřích. Caitlyn se okamžitě rozběhla za ním a následovala ho na střechu. Když vybíhala schody na boku královského paláce, uvědomila si, že ho nedoběhne a bude muset použít svojí pušku. Jakmile vyběhla poslední část schodiště, klekla si a sevřela pušku. Stihla to přesně na vteřinu, viděla jak se 'C' snaží zhoupnout pryč pomocí lana upevněného na vrcholu věže. Cait si hned všimla, že měl všechno vypočítané. Pokud by se nic nepokazilo, dopadl by přímo na střechu tréninkové haly.

Byla už jen kousek od toho aby ho chytila, nemohla ho nechat znovu utéct. Narovnala se a zamířila. Věděla, že 'C' teď nemůže uhnout ze své trasy a načasovaní střel bylo to, co Cait uměla nejlépe. Zhluboka se nadechla a zmáčkla spoušť. Ve zlomku vteřiny si myslela, že to má všechno za sebou a usmála se. To by ovšem bylo moc jednoduché, všechno okolo se zpomalilo a ona šokovaně sledovala jak 'C' proletěl vzduchem a zmizel mezi budovami.

♠♠♠

Z jejích vzpomínek jí vytrhla Fiora která se vrátila z lesa a pomalu se posadila k ohni.

„Neslyšíš o něm poprvé, že ne?“ vyslovila Fiora otázku, na kterou Caitlyn nechtěla odpovídat.

„Ne,“ zašeptala a cítila jak jí přemohla vlna zklamání a hořkosti.

Poprvé za celý život zklamala. A on se jí svýma kartičkama dál vysmíval.

Fiora viděla, že jí není příjemné o tom mluvil a tak mlčky přiložila dříví do ohně a podívala se na noční oblohu.

„Musíš si trochu odpočinout,“ usmála se na Caitlyn, „máme před sebou ještě dlouhou cestu.“

Caitlyn přikývla, ale než stačila vymyslet jak se přesunout, Vi se probudila a rozespala se rozhlédla po mýtině.

„Co se děje?“ nechápavě se otočila ke Caitlyn a promnula si oči.

I když se Caitlyn snažil tvářit vážně, její rozespalý hlas a nechápavý výraz jí vykouzlil úsměv na tváři.

„Nic, zrovna se chystám spát,“ odpověděla s úsměvem a natáhla se pro svojí deku.

„Nemusíš mi lhát,“ ušklíbla se Vi, „vím, že nemůžeš usnout.“

Než Cait stačila začít protestovat, Vi jí chytila kolem ramen a přitáhla si jí k sobě. Potom co jí Caitlyn změnila život, bylo to nejmenší co mohla udělat to, že na ní bude dávat pozor. Cait lehce zavrtěla hlavou, opřela se o její rameno a zavřela oči. Z nějakého důvodu věděla, že tentokrát jí 'C' neuteče. Né když s ní byla Vi.

Článek napsala Scarlet Strange, www.fanfiction.net Předchozí články:Du Coteau (Cassiopeia, Katarina, LeBlanc)Caitlyn - Demacia/PiltoverRiven, the Exile
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama