LEC Versus zážívá kontroverzní momenty. Českým hráčům se nedařilo
Jednoznačné výsledky i komplikované situace. První týden vyřazovací části LEC Versus nabídl od všeho trochu.
Do playoff fáze LEC Versus vstoupili jako první NAVI a Fnatic. Už v základní části NAVI ukázali, že jsou silným celkem, se kterým musí nejlepší týmy v lize počítat. Proti trápícím se Fnatic neměl Poby větší problémy a dotáhl svůj tým k výhře 2:0. Mnohem dramatičtější byl duel mezi Vitality a Movistar KOI.
Kontroverzní chronobreak
Carzzy a Humanoid vedli napínavou bitvu zejména v první hře, kdy dokonce Vitality vedli o více jak 5 tisíc goldů. Celkem 55 minut dlouhá hra ale postupně přecházela do rukou MKOI. Ve hře padlo celkem 5 baronů a rovných 50 killů, většina diváků ale bude spíše vzpomínat na kontroverzní Chronobreak.
Carzzy v klíčový moment odchytil topaře MKOI a zařídil svému týmu tři zabití. V ten samý moment se vyskytl bug ultimátky Taliyah a hra byla krátce na to pozastavena. Bug ovšem nehrál prakticky žádný vliv v rámci Carzzyho playe. Riot bug uznal, přetočil hru zpět do chvíle, kdy Carzzy byl ve křoví, o čemž už MKOI věděli. Identický play vyústil v zabití Carzzyho.
Zda by hra dopadla rozdílně není zcela jasné, přetočení jen o pár sekund zpět bylo ovšem nešťastné. Pokud by Carzzy do situace podruhé nešel, jeho tým by na tom stejně ztratil teleport a tempo.
G2 a KC postupují
Dva dny, čtyři 2:0 výsledky. Jednoznačný postup si připisují také Karmine Corp a G2 Esports. Oba týmy se střetnou už v pátek, kdy nás čeká také zápas mezi NAVI a MKOI.
Pro české hráče to znamená dlouhou cestu v části pavouka pro poražené. Vitality vyzvou Fnatic. Pokud by Fnatic prohráli, vyřazení by zařídili oba jejich bývalí midaři z loňského roku – Poby a Humanoid. Na GIANTX čekají Heretics. Oba tyto duely proběhnou už tuto sobotu.