Květen 2013 - co se stalo?
i Zdroj: Tryhard.cz
Novinky League of Legends Článek Květen 2013 - co se stalo?

Květen 2013 - co se stalo?

derk

derk

31. 5. 2013 09:09

Kompletní shrnutí nejdůležitějších událostí a momentů celého měsíce. Abyste něco nepropásli! A že toho tento měsíc bylo hodně!

Reklama

Rozhodli jsme se začít dělat shrnující články pro každý měsíc, aby bylo jednodušší vyhledávat informace, starší texty, turnaje a spoustu dalších věcí. V každém podobném článku najdete ty nejdůležitější informace z celého proběhlého měsíce. Tak se do toho pojďme pustit, v květnu se toho stalo opravdu hodně.

Změny ve hře

1) Nový šampion odhalen

Šampion nese jméno Aatrox, the Darkin Blade a vypadá opravdu zajímavě. Ještě není ve hře, ale měl by se objevit každým dnem. Dovolíme si krátkou citaci z jeho lore: " Aatrox je legendární válečník, jeden z posledních pěti z pradávné rasy známé jako Darkin. Vládne svým masivním mečem s lehkostí a rovnováhou, zatímco ladným způsobem krájí legie nepřátel. S každým zabitým nepřítelem Aatroxův - živě vypadající - meč získává sílu z jejich krve a stává se ještě silnějším a mocnějším." Mělo by jít o klasického bruisera, který se bude hrát v jungli / na topu. Spolu s ním by se měla ve hře objevit i zcela nová schopnost (jeho pasivka). Všechny informace o šampionovi najdete zde. Ještě pozor! Riot si dal velmi záležet na tom, jak se šampion do hry dostal. Podívejte se na velmi propracovanou lore, která příchodu šampiona předchází. Ezreal jako vypravěč vykládá o pradávných artefakt, které mají něco společného. Záhadnou démonickou postavu. Velmi zajímavý příběh kompletně v češtině najdete zde .

2) Nová mapa - Magma Chamber

Speciální pro ALL-STAR turnaj se Riot pochlubil s novou mapou. Její název je Magma Chamber, někteří z vás si možná pamatují původní koncept, od toho sešlo a teď jde o velmi jednoduchou mapu, která slouží k 1v1 a 2v2. Mapa vypadá velmi pěkně vizuálně a má také zcela nová pravidla. Hráči si ji budou moci zahrát ale až po skončení třetí sezóny. Riot se nechal slyšet, že je důležité mapu ještě dovybalancovat a upravit, aby na ní mohli hrát miliony hráčů - ohlídat 25 hráčů na ALL-STAR je přece jen poněkud jednodušší. Všechny informace, obrázky a další najdete zde .

3) Patch Notes 3.7 

Událo se toho poměrně hodně - řada nerfů a buffů šampionů, zcela nový systém přidávaní doporučených předmětů přímo do hry. No zkrátka se podívejte, pokud vás to zajímá. Článek najdete zde .

Změny Riotu

1) Nový oficiální web

Riot spustil nový oficiální web League of Legends. Zatím je tedy v pouze v beta fázi testování, nicméně přístupný už je každému. Podívejte se, pokud máte nějaké připomínky, Riot je určitě rád uslyší na oficiálních fórech! Celý článek i s odkazem na web najdete zde .

2) LoL má zcela nový trailer

Riot přes rok pracoval na novém kinematickém traileru, delší dobu se spekulovalo, že by mělo k něčemu podobnému dojít, ale nikdo si nebyl jistý a Riot o tom nemluvil. Tvůrci se snažili zůstat věrni herní předloze a zajistit, aby šampioni působili tak jak mají, ať už vizuálně, nebo příběhově. V traileru se objeví mnoho klasických šampionů, které všichni znají, samozřejmě nemohou chybět Ryze a Tryndamere (majitelé Riot Games). Od Annieho medvěda po Garenův spin to win, přes klasické rivalství proti Katarině, tento trailer ukazuje jak daleko League došlo. Všechny informace i samotný trailer najdete zde.

Zajímavosti Tryhardu

1) Tryhard Podcast

V květnu se uskutečnil druhý díl Tryhard Podcastu. Pozvánku přijali známí čeští hráči - Freeze, Aim a Rikytan. Freeze mluví o svých zkušenostech a dojmech z LCS a potom spolu s Aimem a Rikytanem také o nové šampionce, domácí i zahraniční scéně, změnách ve hře. Určitě doporučujeme všem lidem, které LoL zajímá. Ideální je pustit si Podcast na pozadí při nějaké jiné činnosti (třeba i hře). Podcast najdete zde .

2) Zcela nový seriál Lore

Každý týden u nás na webu teď najdete alespoň jeden zajímavý článek ohledně lore šampionů v League of Legends. Články píše Scarlet Strange a zatím mají velmi pozitivní ohlasy. Pokud vás lore zajímá alespoň trochu (anebo pokud nevíte o co jde), podívejte se na první článek cyklu - Lore o Riven - najdete ho zde .

3) Co jste možná nevěděli?

Tento měsíc se také objevil nový článek ze seriálu Co jste možná nevěděli? V článku najdete zajímavosti přímo ze hry, o kterých mnoho lidí neví. Podívejte se na celý článek zde . Mimochodem dole najdete i odkazy na předchozí články série, tak se na ně podívejte také.

Světová scéna

1) League Championship Series - Summer Promotion

Na úplném začátku měsíce se hrál jeden z nejdůležitějších turnajů tohoto roku - alespoň tedy pro amatérské týmy. 12 amatérských týmů a 4 "nejhorší" týmy z LCS si proti sobě zahrály o to, kdo se kvalifikuje do letní sezóny. Z LCS své posty obhajovali DragonBorns, GIANTS!, Against All Authority a Copenhagen Wolves. V této kvalifikaci byl i Freeze, kterému se povedlo vyhrát hladce první zápas. V rozhodujícím duelu ale bohužel narazil na zřejmě nejsilnější z týmů z LCS - Copenhagen Wolves a prohrál. V LCS ho tuto sezónu tedy neuvidíme. Ostatním týmům z LCS se moc dobře nevedlo a všechny do jednoho vypadly. V Americe byla situace podobná. Do kvalifikace se propadly i celky Team Dignitas a Counter Logic Gaming a konkrétně druhému jmenovanému už mnoho lidí nevěřilo. Oba týmy ale využily svých zkušeností a dokázaly se v LCS udržet. CompLexity a Team MRN se to ale nepovedlo a proto se s nimi musíme rozloučit. Krátce po odehrání kvalifikace se mimojiné objevila zpráva, že se Team MRN rozpadnul.

V Evropě uvidíme tři zcela nové týmy:

 Meet Your Makers

 Team ALTERNATE 

 Sinners Never Sleep

V Americe potom jen dva:

 Quantic Gaming  

 Velocity eSports

Všechny důležité informace najdete zde .

2) ALL-STARS Šanghaj

První turnaj svého druhu v historii proběhl před týdnem. 25 nejlepších hráčů na celém světě se sjelo z pěti regionů do Číny, kde si proti sobě zahráli jako týmy i jako jednotlivci.. Jednotlivé regiony byly: Amerika, Čína, Evropa, JV Asie, Korea. Hrálo se také o bonusový spot na světový šampionát třetí sezóny. Krom klasických 5v5 se hrál i další turnaj - 1v1 a 2v2 - který rozhodl o tom, kdo je nejlepším topařem, junglerem, midařem a bot lajnou na světě. Turnaj měl tedy spíše exhibiční charakter a určitě se nedá z výsledků vyvozovat skill hráče, přecejen když dva jungleři hrají proti sobě Caitlyn... Turnaj dopadl velmi špatně pro Evropu, která skončila na posledním místě. V 1v1 nám ukousl kousek slávy sOAZ, který si ve finále poradil s Shyem a stal se tak "nejlepším topařem na světě". Nejlepší midař: Toyz, nejlepší jungler: InSec, nejlepší bot: PraY + Madlife.

Všechny výsledky a hlavně záznamy zápasů najdete zde a finálový den zde .

      Jižní Korea
    Čína
    JV Asie
4.     Amerika
5.     Evropa
3) Změny v Counter Logic Gaming 

Counter Logic Gaming  za dobu svého fungování měnil sestavu již párkrát. Tentokrát se ale stalo něco vskutku neočekávaného. Sám kapitán a zakladatel týmu - všem dobře známý  HotshotGG  - opustil základní sestavu a nadále bude v týmu vystupovat jen jako trenér/náhradník. HotshotGG je jedním z nejznámějších hráčů, jedním z hráčů, který pomohl League of Legends na vzestupu. Všichni z nás mu můžeme být zavázáni a vděčni za to, že je dnes LoLko takové, jako je. Spolu s odchodem Hotshotem do důchodu se dějí ještě další změny - Aphromoo odchází z týmu, Chauster jde na pozici supporta, na top jde Nientonsoh a do jungle přichází bigfatlp.  Celý článek najdete zde .

4) Copenhagen Wolves -> Ninjas in Pyjamas

Velmi zajímavá situace se udála také kolem nadějného dánského celku Copenhagen Wolves. Bjergsen a spol. rozvázali smlouvu s organizací vlků, protože nedocházel k plnění podmínek. Řada hráčů se nechala slyšet, že manažer týmu neustále lhal a neplnil své sliby. Krom toho, že týmu dluží přes deset tisíc eur na výplatách jim za posledního půl roku nedokázal sehnat slibovaný gaming house, nebyl schopen postarat se o jejich zavazadla při cestách a řada dalších věcí. Bjergsenův tým se brzy po rozvázání smlouvy domluvil se snad nejznámější organizací ve hře Counter-Strike - s Ninjas in Pyjamas a v LCS tedy bude hájit zcela nové barvy ninjů.

Cely článek najdete zde .

Jak se vám líbil tento článek? Shledali jste jej užitečným?
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama