Kdo bude reprezentovat Koreu na Worlds?
Již známe jeden tým, který bude zastupovat naše vládce na šampionátu. Jaké dva týmy budou další?
Odměníme každého! Vyplňte komunitní průzkum a získejte luxusní ceny
Kdo jste, na čem a co hrajete, jaký obsah konzumujete a jaký vztah máte k AI? Věnujte nám pár minut a jako dárek za vyplnění získáte slevu na nákup a šanci získat také další luxusní ceny.
Díky tomu, že Samsung Galaxy Blue porazil svůj bratrský tým v semifinále OGN si pojistili postup na šampionát hned z prvního seedu. O tom, který tým dostane jako druhý volňásek se ještě rozhodne. Jedná se o šampiony třetí sezony, SKT T1 K a Samsung Galaxy White.
SKT vypadli z OGN hned v prvním kole a hrají nyní v NLB, jenže díky výhře zimní ligy, za kterou dostali 400 bodů mají 490 bodů. Hned za nimi jsou Samsung Blue. K tomu, aby SKT měli volňásek musí Samsung Blue prohrát zápas o třetí místo. Pokud chtějí Samsung Blue mít druhý seed na šampionát, musí vyhrát zápas o třetí místo a zároveň doufat, že SKT nevyhrají NLB, což by znamenalo, že oba týmy by měly 525 bodů a nejspíš by se hrál tie-breaker o druhý seed.
Takhle to teda máme se dvěma sloty. Třetí slot je mnohem zajímavější a upřímně Korea fakt ví, jak udělat věci akční. O třetí slot se bude hrát takzvaná
Gauntlet-elimination. Co to znamená? Po skončení OGN a NLB spolu budou bojovat týmy na 3. - 6. místě. Nejdříve se bude hrát zápas mezi 6. a 5. týmem, vítěz tohoto duelu vyzbe 4. tým a nakonec vítěz tohoto duelu vyzve 3. tým - ten komu se podaří tento zápas vyhrát, postoupí na World Championship z třetího místa.
Nyní se pojďme podívat, které 3 další týmy mají ještě šanci reprezentovat svou vlast.
6. KT Rolster Bullets - 200 bodůTento tým můžeme znát hlavně tím, že v něm hrál inSec, (nyní hraje v Číně za tým SH Royal Club) po kterém je pojmenovaný jeho slavný Lee Sin kick. KT Bullets jsou šestí v okruhu a pokud se budou chtít kvalifikovat budou si muset projít přes všechny týmy a vzhledem k tomu, že 150 bodů mají ze zimní sezony OGN je jejich šance na kvalifikaci hodně malá.
5. KT Rolster Arrows - 265 bodůBratrský tým KT Bullets a taktéž tým, který vlastní kryptonit pro SKT T1 organizaci. Tímto kryptonitem není nikdo jiný než jejich jungler - KaKAO a každý fanoušek SKT ho proklíná zatímco koučové a analytici SKT si pořád lámou hlavy nad tím, jak to jen dělá. KT Arrows mají momentálně 265 bodů, ale pokud vyhrají OGN finále skončí sezonu s 440 body, což by je vyšvihlo na čtvrtou příčku. KT Arrows mají hodně velkou šanci na to být ten třetí tým, který porazí SKT T1 K (Faker and friends) a zajistí si třetí slot na šampionát.
Tým, který skončil v zimě v OGN čtvrtý, na jaře druhý a momentálně hrají v NLB, kde pokud osud dá budou hrát finále proti SKT T1 K, proti kterým by teoreticky poté hráli v kvalifikaci o třetí místo na šampionát. NaJin Shield můžou ještě získat 35 bodů, pokud vyhrají celé NLB, ale nijak jim to nepomůže, co se týká zlepšení umístění. I když v zimě a na jaře ukázali pořádný výkon, momentálně vypadli hned v prvním kole OGN a pokud nevyhrají NLB, kde se ve finále pravděpodobně utkají s SKT T1 K, jsou jejich šance malé.
3. Samsung Galaxy White - 475 (!) bodůJak jsme již psali - pokud Samsung White chtějí přímý postup na Worlds, musí vyhrát zápas o třetí místo a doufat, že SKT T1 K nevyhrajou NLB, což by zapříčinilo, že by oba týmy měly 525 bodů a hrál by se tie-breaker. Pokud by nakonec museli bojovat o třetí slot mají alespoň to štěstí, že díky gauntlet-elimination jim stačí hrát jen proti jednomu týmu.
2. SKT T1 K - 490 (!) bodůSKT jsou na tom hodně podobně jako Samsung White. Pokud chtějí mít druhý seed za Koreu a mít volňásek musí doufat, že Samsung White skončí buďto čtvrtí v OGN nebo se budou muset snažit vyhrát NLB, aby dohnali body a poté hráli tie-breaker.
1. Samsung Galaxy Blue - 675 bodůSamsung Blue mají už svůj postup jistý ať už v OGN skončí první nebo druzí. Jako jeden z mála týmu, kde není co řešit a maximálně, pokud vyhrajou finále uškodí maximálně KT Arrows, kteří budou muset hrát při kvalifikaci o třetí slot o jeden tým více.
A jedna taková zajímavost na konec - CJ Entus Blaze mají 195 bodů a pokud by neprohráli proti NaJin Black Sword v NLB, získali by 20 bodů, což by jim zajistilo alespoň šanci o to pokusit se dostat na šampionát.
A kterému týmu vy fandíte? Myslíte si, že pojedou Samsungy a SKT nebo překvapí některý ze tří již zmíněných týmů?