IEM World Championship - dohráno
i Zdroj: Tryhard.cz
Novinky League of Legends Článek IEM World Championship - dohráno

IEM World Championship - dohráno

derk

derk

11. 3. 2013 12:10

Průběh turnaje, výsledky, celkové pořadí, záznamy her a rozbor finále uvnitř článku.

Reklama

Je za námi zatím největší turnaj letošního roku - vyvrcholení sedmé sezóny Intel Extreme Masters světovým finále. Hrálo se v Hannoveru v Německu, pozváno bylo celkem dvanáct týmů (7 Evropa, 4 Asie, 1 Jižní Amerika), které se umístily na nejlepších pozicích v posledních IEM turnajích. Od začátku bylo jasné, že půjde o pořádnou akci, protože se po delší době opět setkaly přední korejské a evropské týmy, aby změřily své síly. Pojďme se už ale podívat na průběh turnaje.

Celou akci jsme mohli sledovat i na českém streamu od ESL CZSK - ještě jednou díky

Aimovi, Apymu, Aragedovi

a

Mozillovi

za skvělé komentování a rozbor her!  Skupiny Hrálo se systémem každý s každým, první tým postupoval do semi-finále play-off, druhý a třetí do čtvrtfinále. Poslední tři týmy se musely s turnajem rozloučit.

SKUPINA A SKUPINA B
    Gambit Gaming 5 - 0     SK Telecom T1 4 - 1
    CJ Entus Blaze 4 - 1     CJ Entus Frost 4 - 1
    Millenium 2 - 3     Anexis 3 - 2
    Incredible Miracle 2 - 3     Evil Geniuses 2 - 3
    Fnatic 1 - 4     SK Gaming 1 - 4
    paiN Gaming 1 - 4     Meet Your Makers 1 - 4

Ve skupinách předvedl nejlepší výkon tým

 Gambit Gaming, který dokázal zdolat všechny soupeře ve skupině A a sami se můžete přesvědčit, že nešlo o jen tak ledajaké týmy. Na druhou stranu se vůbec nedařilo dvěma favoritům turnaje -

 Evil Geniuses a

 Fnatic, s kterými se počítalo minimálně do play-off. Ve skupinách vypadl jeden korejský tým, jeden brazilský tým a čtyři evropské celky. Mímo jiné právě Fnatic a EG. V turnaji velmi překvapili hlavně Anexis, kteří se dokázali probojovat až do play-off a v jednu chvíli dokonce vévodili tabulce se skóre 3-0. Ukázalo se, že i týmy, které nehrají v LCS jsou na podobné úrovni jako přední evropské celky a dokáží zahrát vyrovnané zápasy proti absolutní světové špičce. Play-off Hrálo se systémem na dvě vítězné mapy, čili bo3 (pouze finále na tři vítězné - bo5).

Zatímco 

 GG a

 

SK T1 čekali již v semi-finále, oba celky

 

CJ Entus,

 Millenium a

 Anexis si zahráli velmi důležitou sérii ve čtvrtfinále. Ta dopadla podstatně lépe pro oba korejské týmy, které své evropské soupeře porazili v obou případech srovnatelně 2-0. A šlo se na semi-finále. Tři korejské týmy, jeden evropský. Zatímco v dolní části pavouka si CJ Blaze porazilo s krajany SK T1 poměrně jednodušše, v horní části zápasili Gambit Gaming o evropskou čest. Bohužel to nakonec nedopadlo a tak se naši poslední reprezentanti museli spokojit "pouze" s děleným 3.-4. místem. 

Záznamy ze všech her můžete najít na této stránce (pod položkou VOD). Finále  Ve finále se setkaly sesterské týmy - CJ Entus Blaze a CJ Entus Frost. Korejci již jistě bouchali šampáňo, nicméně i přes veškerá pesimistická poselství, že finále bude o ničem jsme se dočkali hned čtyř krásných zápasů, které potvrdily dominanci korejských celků.

Hra 1 -  Frost vítězí 

Frost se povedlo odchytit Ambitiona v jeho vlastní jungli a po first blood následoval řetěz akcí, který skončil ještě před třetí minutou a vyústil ve čtyři rychlé killy pro Frost. Svou obrovskou výhodu - a stejně tak ohromnou agresivitu - si tým udržel až do konce hry, který nastal velmi brzy. Blaze přišli v 19. minutě o inhibitor a rozumně se dohodli na surrenderu krátce po dvacáte minutě. 

ZÁZNAM Hra 2 -  Blaze vítězí

Přesto, že po první hře už toho nikdo od Blaze moc nečekal, dokázali dát najevo, že jedna hra nic neznamená. Dalo by se říci, že hra probíhalo přesně opačně. Ambitionův Zed se ukázal dobrým pickem proti Kha'Zixovi v podání RapidStara a stejně tak řada dobrých rozhodnutí pomohla vytvořit výhodu v early game, kterou si Blaze udrželi až do konce. Skvěle provedené divy, counterganky a pushování sklidilo své ovoce. 1-1.

ZÁZNAM 
Hra 3 -  Blaze vítězí

Tato hra byla delší než dvě předešlé a zároveň napínavá od začátku do konce. Frostu se dařilo na začátku lépe, když získal first blood tím, že Shy počkal na spodní lajně spolu se svou botkou a teprve po prvním killu se teleportnul na svou top lane. Kombo Frostu - Volibear a Singed (aneb double-flip-motofoko) fungovalo velmi dobře. Blaze však znalo recept na výhru - nechat farmit Tristanu a Kha'Zixe, kteří v posledních minutách hry naprosto dominovali. Long range, skoky a reset cooldownů zajistil Blaze druhou výhru v řadě.

ZÁZNAMHra 4 -  Blaze vítězí

Frostu se opět podařilo získat First Blood díky spolupráci topaře a duo lajny. Až do čtrnácté minuty nenechali Blaze ani jeden kill a vypadalo to, že dokáží srovnat stav série a uvidíme poslední, pátou hru v Blind Picku. Dva Singedi proti sobě, mmm. Blaze se ale ukázalo jako velmi zkušený a klidný celek, přestože prohrávali na killy, dokázali si udržet první příčku ve farmení a získávali objektivy. To nakonec vedlo až k vítězství.

ZÁZNAMZajímavosti z finále

1) Kha'Zix byl v každé hře zabanován nebo picknut. RapidStar prohrál obě hry, kdy hrál Kha'Zixe proti Ambitionovi se Zedem.

2) Stejně tak na tom byla Lulu - jako first nebo second pick si ji vzali oba týmy ve dvou hrách. 

3) Pozadu není ani Singed, který byl rovněž v každé hře zabanován nebo picknut. Zvláštní je, že Shy, coby nejznámější Singed player, prohrál obě hry, ve kterých si vzal svého oblíbeného šampiona.

4) Frost zabanoval Caitlyn ve všech čtyřech hrách. Celkové pořadi Tento turnaj se jistě zapsal do dějin, díky skvělým zápasům, organizaci celého turnaje po technické stránce, a opravdu vyrovnané konkurenci nejlepších světových týmů. Podívejte se na konečné pořadí.

MÍSTO  CENA NÁZEV TÝMU
$ 50,000      CJ Entus Blaze
$ 25,000      CJ Entus Frost
 -  $ 13,500      Gambit Gaming
     SK Telecom T1
5.-6. $ 6,900      Anexis eSports
     Millenium
7.-8. $ 5,900      Evil Geniuses
     Incredible Miracle
9.-10. $ 5,700      Fnatic
     SK Gaming
11.-12. $ 5,500      paiN Gaming
     Meet Your Makers
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama