Custom hry v League of Legends dostávají zásadní update – nová verze míří na PBE
Riot přepracoval technologii stojící za custom hrami. Update přináší opravené voice chaty, funkční „Play Again“ tlačítko a nové možnosti lobby, které potěší i hráče ARAMu.
Custom hry v League of Legends dlouho přežívaly jako specifická část klienta, která se od ostatních módů lišila nejen technicky, ale i chováním v praxi. Riot ale právě na PBE nasadil update, který výrazně mění způsob, jakým tyto hry fungují – a to jak pro hráče, tak pro samotný vývojářský tým. Většina změn se sice odehrála „pod pokličkou“, ale pár viditelných novinek už teď potěší každého, kdo si s přáteli občas zakládá vlastní lobby.
Největší úlevou bude návrat funkčního tlačítka „Play Again“, které u customů dlouho nefungovalo. Hráči se také dočkají podpory League Voice – byť zatím jen v případě, že je vypnutý spectating. Riot zatím testuje, jak tento systém otevřít i dál. Mimo to je nyní možné měnit herní mód bez nutnosti znovu zakládat celé lobby, což ušetří spoustu klikání. Tato změna se týká i přechodu z custom hry rovnou do matchmakingu.
Aréna nebude k dispozici v custom hrách, vývojáři ale slibují změny do budoucna
S příchodem nového 2v2v2v2 herního módu se mnoho hráčů těšilo, že se v partě osmi přátel utkají v Aréně mezi sebou. To bohužel nebude možné.
Výběr šampionů se teď chová stejně jako u klasických her – což znamená například i plně funkční ARAM draft pro mapu Howling Abyss. A právě u ARAMu zůstává jedna drobná poznámka: rotace map v custom hrách zatím není aktivní, takže i nadále bude dostupná pouze Spirit Blossom verze mapy.
Podle vývojářů je tento update součástí většího přepisování infrastruktury custom her, aby s nimi mohly pohodlněji pracovat i jiné týmy uvnitř Riotu, například tým pro herní módy. Update by měl na ostrý server dorazit v patchi 25.17, do té doby je ale aktivní na PBE a Riot vítá jakýkoliv feedback.