Co jste možná nevěděli - Howling Abyss
i Zdroj: Tryhard.cz
Ostatní Článek Co jste možná nevěděli - Howling Abyss

Co jste možná nevěděli - Howling Abyss

derk

derk

10. 6. 2013 09:03

Další díl oblíbeného seriálu - Co jste možná nevěděli. Tentokrát z ledové mapy Howling Abyss.

Reklama
Co jste možná nevěděli - Howling Abyss

Battle for Freljord

Začneme věcí, kterou už možná znáte, z celého seznamu jde totiž o tu nejvíce "profláknutou". Spolu s Freljord patchem se ve hře objevila Lissandra, nová mapa Howling Abyss a pár šampionů prošlo řadou změn - mezi nimi i Sejuani. To už určitě všichni víte, stejně jako víte o rozporech mezi Ashe, Lissandry a Sejuani. Spolu s patchem byl do hry přidán i zajímavý quest, který se dá splnit na všech mapách. Jde o interakci mezi těmito třemi šampiony. 

Co musíte udělat, aby se quest objevil:

1) Musí se potkat právě dvě z těchto šampionek, jedna v každém týmu (např. Ashe vs. Sejuani)

2) Nesmí se objevit třetí, postavy nesmí být z logických stejné (např. v normálu Ashe vs. Ashe)

3) Obě postavy musí mít součet killů a assistů 20 a více

V momentě, kdy se splní všechny tyto podmínky, spustí se quest. Účelem questu je, aby jedna z postav zabila druhou (nebo alespoň asistovala u zabití). V momentě, kdy se to stane, získává přeživší šampionka buff, na hlavě se jí objeví koruna a pronese jednu z hlášek. Jak to všechno podrobně funguje, jaké hlášky doprovází jednotlivé šampionky v různých situacích, najdete v tomto videu . Jak se krmí Poro Spolu s uvedením mapy vznikl po celém světě fanclub malého chlupatého stvoření, které se na Howling Abyssu objevilo - ano, jde o stvoření s názvem Poro! Malý chlupáč není nijak nebezpečný, pouze běhá po mapě sem a tam a jeho hlavní pracovní náplní je být roztomilým. Pokud se k němu přiblíží nějaký šampion, Poro automaticky utíká od šampiona pryč (tak se dá na začátku hry poznat, jestli je nepřátelský tým v křoví). 

Pokud si však v utility stromu masteries zvolíte talent "Biscuiteer" (vytvoří sušenku, která vám po použití regeneruje životy a manu), objeví se vám v inventáři na Howling Abyssu kromě zmíněné sušenky ještě jedna, která nese označení Poro-snax. Pokud máte tento předmět, Poro za vámi bude běhat. Použitím předmětu ho nakrmíte a on trochu povyroste. Nakrmit toho samého může hned několik hráčů. Pokud jej nakrmí všech deset hráčů, Poro doroste do obří velikosti a po chvíli exploduje a z jeho těla vyskáče sedm dalších! 

Na Pora se nedá normálně útočit (kdo by to taky dělal, že?!), jde to však ve dvou případech: pokud ho doženete až do svojí báze, můžete ho zabít a dostanete 4 goldy, případně pokud máte nějakou schopnost, kterou lze zacílit miniony (např. Nunu a Consume).

Jak to funguje, jak Poro vypadá v jednotlivých fázích a jak exploduje, najdete v tomto videu . Ničení částí mapy Po obvodu Howling Abyssu je osm velkých, rohatých soch. Pokaždé když poblíž jedné z nich zemře nějaký šampion, je velká šance, že se daná socha rozpadne a zbortí do propasti, přes kterou Howling Abyss vede. Velmi zajímavou věcí je ještě jedna interakce s mapou. Když si zapnete ARAM, můžete vidět na levé straně v dálce ještě jeden most. Tento most se zákonitě rozpadne a zbortí do propasti pokaždé, když padne ve hře First Blood. Doporučujeme zhlédnout přiložené video, které názorně ukazuje jednotlivé situace.

Lissandřino tajemství

Poslední zajímavostí, kterou vám v tomto článku představíme je jeden velmi dobře ukrytý proslov Lissandry, který odhaluje zase kus historie a Lore kolem Freljordu. Tento monolog si může poslechnout každý z vás. Jediné, co musíte udělat, je vyhrát ARAM a až se vám objeví nápis VICTORY, tak neodcházet do lobby, ale počkat nějakých třicet sekund. Po této době uslyšíte Lissandřin hlas, kamera se začne pomalu posouvat k nepřátelskému nexusu a vy se můžete těšit na něco pod dvě minuty dlouhý příběh, který popisuje vznik Freljordu. 

Velmi stručně - Dlouho předtím, než se objevila Ashe a Sejuani byl čas "Tří sester" - Avarosy, Seryldy a Lissandry. V té době zde také žili Ledoví Strážci, nikdo nevěděl, co byli zač, ani odkud přišli, nicméně byli velmi mocní. Se sestrami se podělili o svou moc, učinili je nesmrtelnými a pojmenovali je "Iceborn". Na oplátku získali jejich loajalitu, jejich království. Lissandra to brala jako velmi málo, za poskytnuté dary - ne však Avarosa. Ta chtěla svobodu, možnost volby. To nakonec vyústilo ve velký souboj - na jedné straně Avarosa s hordou "Icebornů", na straně druhé Ledoví Strážci. Avarosa nakonec s velkými ztrátami bitvu vyhrála. Z této bitvy také nejspíše pochází název celé mapy "Howling Abyss", protože je v příběhu zmíněno, že po výhře "Avarosa drove them howling into the abyss" (Howling - kvílení, řev, Abyss - bezedná hlubina, propast). Lissandra se také zmiňuje o tom, že to sestře nikdy neodpustila a že se pomstila. Jak se sestře nakonec pomstila ale nevíme, protože celý monolog zakončila větou: "To je ale zase jiný příběh". Tak třeba příště...

Až tedy zase budete hrát ARAM a povede se vám vyhrát, počkejte ve hře ještě třicet vteřin a poslechněte si celý příběh. Hudební podmalování, atmosféra mapy a chladný a přesto melodický hlas Lissandry do sebe tak trochu děsivě zapadají.

Co jste možná nevěděli - Howling Abyss
Podívejte se i na ostatní články z této série:Co jste možná nevěděli? - zajímavosti šampionů a z vývoje League of LegendsCo jste možná nevěděli? 2. - postavy, které se do hry nikdy nedostalyCo jste možná nevěděli? 3. - inspirace pro tance jednotlivých postavCo jste možná nevěděli? 4. - reference jednotlivých skinů - superhrdinové, prohlížeče a dalšíCo jste možná nevěděli - Howling Abyss - tajemství a skrytá funkčnost oblíbené ARAM mapyCo jste možná nevěděli? 6. - anagramy v League of Legends a zajímavosti šampionůCo jste možná nevěděli? Runeterra - historie a geografie světa, ve kterém se League of Legends nacházíCo jste možná nevěděli? Bilgewater - vše o městském státu Bilgewater, od šampionů až po typy rumů
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama