Cesta do Freljordu III
i Zdroj: Tryhard.cz
Ostatní Článek Cesta do Freljordu III

Cesta do Freljordu III

Xykon

Xykon

10. 4. 2013 09:04

Máme tu překlad další části "Cesty do Freljordu". Minulý díl najdete zde. Přejeme příjemnou zábavu!

Reklama
Tábor Shatterfrost, východní Freljord

Nechali jsme Sejuanino území za námi a putovali dál na východ. Mnoho dní jsme nenarazili na nic živého. Freljord je tak pustá a nehostinná země, není divu, že spolu kmeny bojují o každý kousek úrodné půdy.

Narazili jsme na Asheiny spojence, lidi z tábora Shatterfrost, kteří se nás hned ujali. Nabídli nám ze svých skrovných zásob tolik, kolik si mohli dovolit a zdáli se zahanbeni tím, že nám nemohli dát více. Řekli nám, že je před nedávnem napadli trollové, kteří pálili jejich vesnice, kradli zásoby a zabíjeli jejich lovce. Ačkoliv jsou trollové známí jako surová a hloupá stvoření žijící v malých smečkách, tento útok se zdál dobře organizovaný. Jeden z obyvatel dokonce tvrdil, že nový vůdce, trollí král, se snaží sjednotit ostatní své rasy pod jeden prapor.

Vypadá to ale, že je zde ještě větší hrozba. Několik lidí z kmene mluvilo o legendární Ledové Čarodějnici Freljordu. Kolují zvěsti o tom, že útočí na pocestné a malé lovecké výpravy. Údajně své oběti napichuje na ze země vystupující rampouchy z černého ledu. Nikdo kdo kdy viděl její tvář, nepřežil.

Východní Freljord

Vydali jsme se hlouběji na východ, snažíc se najít další Asheiny spojence a brzy nás zastihla prudká bouře. Skrz padající sníh jsem neviděla ani o dva kroky před sebe, ale naštěstí jsem měla u sebe Valora, který mi řekl, že blízko nás se bojuje. Sama jsem po pár minutách zvuky boje uslyšela také.

Když jsme dorazili na místo, odkud se řev nesl, našli jsme vesničku kompletně zničenou a vypleněnou trolly. Vesničany jsem zachránit nemohla, byli už všichni mrtví. Dostala jsme se tak blízko, jak jen jsem mohla. Jeden z trollů štěkal rozkazy po dalších, kteří se je neohrabaně snažili splnit. V ruce třímal obrovskou palici, jakoby vyrobenou z ledu, která mocně zářila i přes temnotu a bouři kolem. Byl tohle Trollí král?

Val chňapl ležící prapor ze země - tenhle kmen patřil k Avarosanským spojencům, ale ani jeden bojovník jim nepřišel na pomoc. Je to jasné, východní Freljord není bezpečný. Ashe nebude schopná zavolat o posily z těchto odlehlých pozic.

Stále zde ještě zůstává Mrazivá stráž na severu, která je prý nejsilnější Ashein spojenec. Mrazivá stráž se už dávno v minulosti zařekla, že bude chránit tuto zemi ve jménu jejich vůdkyně Lissandry.

Trollové, Zimní Spár a Ledová Čarodějnice- dokáže se proti nim Lissandra a Ashe společně bránit?

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama