Čas velkých změn nastal…
i Zdroj: Tryhard.cz
Novinky League of Legends Článek Čas velkých změn nastal…

Čas velkých změn nastal…

David Růžička

David Růžička

8. 4. 2012 13:22

Chtěli bychom vás informovat o změnách úzce se dotýkajících naší League of Legends scény, přinášíme vám vyjádření Jana "White Rabbita" K.

Reklama

Následující text je převzat z portálu League of Legends cz, a jeho cílem je vás informovat o velkých změnách, týkajících se nejznámějšího českého portálu věnujícího se LoLku. Autorem nadcházejícího textu je majitel a provozovatel portálů leagueoflegends.cz a mobagames.cz Jan "White Rabbit" Körmendy.

Summoneři,

nedávno si náš web prošel celou řadou změn, takže teď si nejspíš říkáte „co se zase chystá?“ a přemýšlíte, co z toho zase vzejde. Abych to zkrátil…

Nejpozději do 13. 4. 2012 se s konečnou platností přesuneme na novou doménu http://lol.mobagames.cz a staneme se součástí projektu http://mobagames.cz.

Proč tohle všechno a proč zrovna teď?Nejedná se o rozhodnutí učiněné z nějakého mého rozmaru. Důvod je třeba hledat někde jinde. Konkrétně ve firmě Riot Games.

Mnozí z vás jistě vědí, že s touto firmou jsem vždycky vycházel dobře. To se ale změnilo ve chvíli, kdy Riot projevil zájem o naši doménu. Poprvé se tak stalo včera ráno. Napřed to vypadalo, že se s námi budou chtít dohodnout na koupi. Zajímavou nabídku ale brzy nahradily výhrůžky. Když jsme totiž jejich nabídku odmítli, začal Riot vyhrožovat právními kroky a soudním odebráním domény z důvodu porušení tzv. Intellectual Property, neboli „Duševního vlastnictví“. Již samotnou koupí domény leagueoflegends.cz jsme tato jejich práva údajně porušili.

Problém byl v tom, že před pár lety nikdo netušil, jak obrovskou návštěvnost a úžasné fanoušky (kterými Vy bezpochyby jste) bude náš web mít. Ale když si teď Riot spočítal, kolik Vás tu je, rozhodl se Vás stáhnout na svůj anglický web (a ne, jeho česká varianta se ani po odebrání naší domény nechystá).

Po probrání všech pro a proti jsme se rozhodli neustoupit a doménu leagueoflegends.cz nepředat společnosti Riot Games Inc.!!! Web jako takový přesuneme na http://lol.mobagames.cz a doména leagueoflegends.cz zůstane v našem vlastnictví a bude automaticky přesměrována na novou doménu!!!

Nakonec bych rád poděkoval Ymirovi z vedení Riot Games Inc., který mě jako jediný v celé záležitosti kontaktoval a který se se mnou celou situaci snažil vyřešit mimosoudní cestou. Byl to právě on, kdo přišel s nápadem, jak tento web i jeho obsah zachránit a jak si udržet Vás – tedy naše návštěvníky. Tímto mu děkuji za podporu. Je to skutečný přítel a kamarád.

Ale zpět k tématu. Jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré. Portál MOBA Games byl již delší dobu uzavřený. Já, jakožto jeho tvůrce, jsem ale uvažoval o jeho obnovení. Vzhledem k daným okolnostem jsem se rozhodli z celé nepříjemné situace něco vytěžit. Hlavně po tom, co jsem jsem spolu s ostatními lidmi z vedení League of Legends CZ/SK dospěl k závěru, že celý tenhle problém má jedno jediné možné řešení: Přesun League of Legends CZ/SK pod hlavičku MOBA Games. Toto rozhodnutí jsme učinili s ohledem na blaho tohoto webu a všech jeho uživatelů.

Nemusíte se bát, že by jste o něco přišli. Všechno zůstane při starém. Jediné, co se pro vás změní, bude adresa. A pak i to, že se svými účty budete mít časem přístup i do dalších sekcí mobagames.cz (máme totiž v plánu je sjednotit; jen ze začátku budete muset mít účet zvlášť na league of legends a zvlášť na mobagames). Rozhodně se nebudete muset nikam registrovat ani nic podobného.

Web pojede ve stejné podobě, v jaké teď; pouze se stane subprojektem většího projektu. To mu ale neubere na důležitosti. Slibuji Vám, že se mu budeme věnovat ještě pilněji než do teď.

Pokud tedy chcete i nadále zůstat našimi příznivci, přidejte se k odboji a staňte se součástí našeho přesunu i nového projektu! Dokažte, že opravdu jste těmi úžasnými fanoušky, které nám v Riot Games tak závidí, a přesuňte se spolu s námi k světlejším zítřkům a zářné budoucnosti!

League of Legends CZ/SK se nikdy nevzdává a její vedení také ne!!!

Co to znamená pro League of Legends CZ/SK?

Prakticky nic. Tedy kromě přesunu na jiný hosting, zpřístupnění nových služeb, stálého přísunu novinek ze světa League of Legends, kvalitního fóra (i se všemi současnými příspěvky a tématy), skvělých turnajů (online i offline) a dalších akcí určených pro stálé návštěvníky našeho portálu.

Co je projekt MOBA Games zač?

Někteří z vás již projekt MOBA Games znají a již na něm byli. Ti už také vědí, že v poslední době doznal jistého úpadku, způsobeného mým odchodem z vedení. Teď jsem ale zpět a chci oběma portálům dát to nejlepší a dostat je do povědomí všech česko-slovenských hráčů MOBA her. Ať už milujete titul League of Legends, Heroes of Newerth, DOTA, DOTA 2 nebo jakoukoliv další MOBA hru (Bloodline Champions atd.), určitě jste na našem nově se rozjíždějícím webu vítáni. Těšit se můžete na novinky z oblasti MOBA her, na různé soutěže a turnaje i informace ze zákulisí (žádné NDA!!!).

Na MOBA Games se můžete samozřejmě registrovat již nyní. Jakožto web se pod jejich hlavičku přesuneme nejpozději do 13.4.2012!!!!

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama