BenQ LanCraft Summer 2013
i Zdroj: Tryhard.cz
Novinky League of Legends Článek BenQ LanCraft Summer 2013

BenQ LanCraft Summer 2013

David Růžička

David Růžička

17. 5. 2013 07:55

Máme pro vás první informace o prestižní domácí LAN akci ze série Lancraft, kde se opět setkáme s LoLkem!

Reklama

Po měsících nejistoty a změn již konečně víme, jak to tento rok bude s LanCraftem. Nejznámější a největší tuzemská Lanpárty to tento rok nebude mít jednoduché. Loni se mohli fanoušci a hráči ruzných her podívat do Starého Města u Uherského Hradiště hned čtyřikrát, tentokrát to bude pouze jednou. Ale o to víc to bude jistě stát za to!

Kvůli nutnosti vybrat si jediný termín bylo třeba zredukovat počet her, které se na LanCraftu tento rok objeví. Loňský rok byl vskutku přelomový. Kromě toho, že se poprvé pořádaly 4 akce, dostali šanci se ukázat hráči hned osmi her. Kromě snížení počtu akcí tedy muselo dojít i ke snížení počtu podporovaných her.

Původně se pro

BenQ LanCraft Summer 2013

počítalo se čtyřmi hrami, nakonec se představí jen tři a mezi nimi nebude chybět ani

League of Legends

. Bude to již počtvrté, co bude LanCraft hostit turnaj v této hře.

Svou premiéru si LoLko odbylo téměř přesně před rokem, kdy na BenQ LanCraft Spring 2012 dorazilo 8 týmů. O tři měsíce později se pak na dosud posledním LanCraftu ukázala polovina předchozího počtu, i když mezi nimi byla česká špička, včetně tehdejších rivalů Repliky a eSuby. Více o obou akcích se můžete dočíst v našich reportážích, které jsme tehdy připravili.

BenQ LanCraft Spring 2012 HAL3000 LanCraft Summer 2012

Datumem konání pro nynější akci bude

22. až 25. srpen

. To samozřejmě znamená, že se tentokrát bude akce konat po 4 dny a nikoliv po 3, jak tomu bylo zvykem. Podobný pokus zde byl již minulý rok, kdy si této prodloužené Lanpárty mohli na Intel LanCraft Summer 2012 užít hráči StarCraftu 2 a DOTY 2. Prodloužení akce o jeden den poskytne značnou výhodu organizátorům i hráčům, protože bude mnohem více času na turnaje i na akci samotnou.

Vzhledem k tomu, že to bude jediný LanCraft v tomto roce, budou se organizátoři snažit udělat akci co nejprestižnější. Pro všechny tři hry jsou již nyní potvrzené ceny, v hodnotě více jak 80 tisíc korun. Pro LoL turnaj samotný jsou zatím jisté finanční výhry, ve výši 10 000 korun, plus dalších přibližně 15 000 Kč v hodnotných cenách. A během tří měsíců, které ještě do začátku akce zbývají, se celková částka pravděpodobně ještě zvýší.

League of Legends má pro začátek přiděleno 60 míst (12 týmů). Organizátoři ale mají stále v záloze dalších několik desítek slotů, které budou rozděleny podle zajmů komunit jednotlivých her.

České LoL superstars na posledním Lancraftu Freeze a Herdyn s náhodným fanouškem, v pozadí Gornagal 

Do samotné akce sice zbývají asi 3 měsíce, nicméně není radno váhat.

BenQ LanCraft Summer 2013

bude jistě jednou z nejprestižnějších akcí tohoto roku. O kvalitě organizátorů a adminů LanCraftu nemá smysl pochybovat, konec konců svě schopnosti nám předvádějí již několik let.

Registrace na webu jsou již spuštěny. Registrace a další informace naleznete na webu LanCraftu , na kterém v příštích dnech a týdnech bude proudit velké množství dalších novinek, o kterých vás budeme informovat i my.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama