A-Series League of Legends
i Zdroj: Tryhard.cz
Novinky League of Legends Článek A-Series League of Legends

A-Series League of Legends

David Růžička

David Růžička

11. 4. 2013 15:53

Po několikaměsíčních přípravách máme konečně informace o první sezóně A-Series League of Legends East 5on5!

Reklama

O A-Series

- A-Series je nejnovější ligový systém ESL, díky kterému se můžete kvalifikovat do těch nejprestižnějších domácích i světových soutěží jako je ESL Pro Series, ESL Major Series nebo Intel Extreme Masters.

- A-Series pro ESL CZSK znamená jedinou možnost kvalifikovat se na první sezónu ESL Pro Series po spojení české a slovenské sekce a dostat se tak na grandiózní EPS Finále, které proběhne na jaře příštího roku.

- A-Series bude rozdělena na několik skupin, tzv. divizí. Počet divizí se bude odvíjet od počtu celkově přihlášených týmů během prvních čtyř týdnů.

- Pro postup do vyšší divize bude potřeba splnit tzv. podmínky pro vstup, což znamená určitý počet odehraných zápasů v předem stanovených herních dnech a časech, v některých případech také povinnost mít Premium tým (všichni členové týmu musí mít zakoupený ESL Premium účet-více o Premium účtu níže).

- Po odehrání 4 zkušebních týdnů budou všechny divize kromě té nejspodnější uzavřeny na další 3 měsíce a týmy budou mezi sebou hrát pouze v rámci své divize. Každé 3 měsíce proběhne update divize, kdy nejslabší týmy z vrchní divize sestoupí o divizi níž a zároveň nejlepší týmy z nižší divize postoupí do vyšší divize.

- Celkem proběhnou 3 updaty divize, to znamená, že celá sezóna bude probíhat 9 měsíců + 1 zkušební.

- Po celkem deseti měsících bude A-Series ukončena a přední TOP týmy budou pozváni na účast v ESL Pro Series. Ano, budou pozváni, nemusí se tedy EPS účastnit i když vyhrají A-Series.

Během roku také proběhnou 3 offline eventy na které bude pozváno 8 nejlepších týmů v dosavadním žebříčku. Tyto týmy budou bojovat o přímý postup do EPS! Tým, který si zajistí přímý postup do EPS nebude již mít možnost se v dané sezóně A-Series dál účastnit.

- Do A-Series je možné vstoupit kdykoliv během sezóny!

Více obecných informací se dozvíte v těchto návodech

Harmonogram

Registrace:

11.4.2013 | 18:00

Zahájení zápasů (zkušební fáze):

22.4.2013 | 00:00

Rozdělení do divizí:

26.5.2013 | 24:00

Start A-Series sezóny:

27.5.2013 | 00:00

Offline event #1 Advík 2013 (LoL a SC2: HotS):

8.8. - 11.8.2013

Update divizí #1:

18.8.2013 | 00:00

Offline event #2 (CS:GO a SC2: HotS):

1.11. - 3.11.2013

Update divizí #2:

10.11.2013 | 00:00

Offline event #3 (LoL a CS:GO):

leden 2014

Update divizí #3:

2.2.2014 | 00:00

EPS Grand finále:

28.2. - 2.3.2014 Pravidla - Každý tým v nejvyšší divizi bude uzamčen. To znamená, že nebude moct měnit během sezóny sestavu týmu. Je povolena pouze jedna změna a to maximálně dvou hráčů během jednoho updatu divize (12 herních týdnů).

- Tým, který získá přímý postup do EPS bude vyhozen z A-Series.

- Každý člen týmu bude muset mít Premium účet pokud chce hrát v první divizi.

- Pouze týmy, které získaly přímý postup do EPS nebo týmy v první divizi se mohou dostat do EPS.

- Jsou stanoveny herní dny a hodiny kdy můžete hrát zápasy. Pro LoL je to: Pondělí a Středa od 18:00 do 22:00!

- Minimální počet odehraných zápasů během jednoho updatu divize (12 týdnů) je 12 zápasů!

- Pokud není uvedeno jinak platí jako vždy Obecná pravidla ESL!

- Každá hra má pak svá specifická pravidla. Pravidla pro League of Legends A-Series naleznete ZDE! Premium účet / Q&A Premium účet bude vyžadován pro všechny týmy, které se budou chtít dostat do první divize a tedy mít tak možnost se zúčastnit ESL Pro series.

Tým který bude mít nejvíce bodů v A-Series napříč všemi divizemi, ale jeho členové nebudou mít Premium účet, nemají možnost se dostat do ESL Pro Series!

Speciálně pro start A-Series byla připravena sleva na Premium účty:

Sleva ještě není zadána do systému! Ve vlastním zájmu nekupujte Premium účty nyní! Novinka o spuštění slevy bude k dispozici v následujícíh týdnech! Premium však nebude určeno pouze hráčům. Kdokoliv si může koupit Premium účet za tuto zvýhodněnou cenu. Každý návštěvník akce, který bude mít zaplacen Premium účet získá slevu na vstupenku na každý offline ESL CZSK event a navíc bude mít možnost se účastnit soutěží přímo na eventu o lepší věcné ceny než návštěvníci bez Premium účtů!

Q: Proč bych si měl kupovat ESL Premium účet?

A: Díky Premium účtu budete mít možnost kvalifikovat se na EPS a na offline eventy během A-Series sezóny. Týmy, které nebudou mít ESL Premium tuto možnost bez vyjímky ztrácí.

Q: Proč bych měl vůbec za cokoliv platit? Hraju abych něco vyhrál ne abych musel platit.

A: Peníze za ESL Premium účet je to jediné co chceme aby hráči obětovali kromě svého času. Pokud jste A-Series hráč v jakékoliv divizi kromě té nejspodnější, máte automaticky vstup zdarma na všechny ESL CZSK akce!

Jedná se o velice jednoduchou matematiku. Příklad:

Jste kvalifikovaný tým do eventu:

Poplatek za ESL Premium na celý rok je 900,-

Kde jinde máte možnost hrát na 3 eventech (3 ne 4 protože jeden z eventů nebude pro League of Legends jak je zmíněno výše) dohromady za 900,- když navíc máte možnost vyhrát pětinásobek zpět v rámci jedné jediné akce? Nikde. Ceny V předchozím odstavci jsme po vás chtěli peníze. Nyní se pojďme podívat co za vaše peníze můžete vyhrát u nás. Rozdělení Prize money na jednotlivé turnaje uveřejníme ještě tento týden, již nyní však můžeme sdělit, že celkový Prize pool na celou sezonu je:

Jedná se pouze o Prize money, do sumy nejsou zahrnuty věcné ceny. Více o cenách a jejich rozdělení se dozvíte ještě tento týden. Sledujte Facebook stránku ESL CZSK ať vám žádná informace neunikne. A-Series & ESL TV CZSK - Samozřejmostí je kompletní přenos všech offline eventů přes ESL TV CZSK.

- Díky systému A-Series budou dopředu známy zápasy v jednotlivých divizích. Budou tedy vybrány vždy ty nejzajímavější zápase daných herních dnů. Dejte LIKE ESL TV CZSK na Facebooku a neunikne vám žádný zápas!

- Nyní nově můžete sledovat ESL TV CZSK LoL přes stránku esl.tv! Co dál? Registrujte se přímo na stránkách ESL.

Zdroj: 

http://www.esl.eu/czsk/lol/5on5/news/219083/
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama