Ve včerejších ranních hodinách našeho času se dohrály všechny zápasy play-in fáze světového šampionátu, kde pouze čtyři týmy z celkových dvanácti si zabookovaly letenky do New Yorku a pokračují tak ve svém tažení do základních skupin.

Z play-in fáze se nakonec probojovaly týmy DRX, Fnatic, RNG a také EG, kteří rozdrtili MAD Lions poměrem 3:0.


Skupina A

Podobně jako tomu bylo minulý rok, tak i tento nás čeká velmi zajímavá skupina A, která nemusí být výsledkově úplně jasná. Favority na postup jsou bez debaty čínští EDG a korejští T1, ale nezapomeňme na minulý rok, kde v podobné pozici se nacházeli FPX a následovalo jejich kompletní vyhoření a překvapivý postup C9 z druhé pozice. Pozadu určitě nebude ani tým Fnatic, který je již v plné sestavě a má nahráno několik zápasů z Play-in fáze.


Skupina B

Stejné zastoupení regionů najdeme také ve skupině B, kde to bude také řežba až do posledního zápasu. Skupinu by měli bez větších problémů ovládnout čínští mistři JDG, kteří si titul v LPL tvrdě vybojovali. Z druhého místa jsou favorizování korejští DWG KIA, kteří tento rok předvádí slabší výkony, než tomu bylo v minulých letech. To budou chtít potrestat evropští G2 Esports v čele s Capsem a Jankosem. Skupinu uzavírají EG, kde již Inspired v pozápasovém interview zmínil, že bude rád, pokud se jeho týmu podaří v této skupině vyhrát aspoň jediný zápas. 


Skupina C

I v této skupině nalezneme evropského zástupce, a to mistra LEC – Rogue. I přesto, že Rogue vstupuje do této skupiny jako seed č.1, tak jeho soupeři dosahují obrovských kvalit. Druhý seed totiž doplňuje čínský tým TOP Esports v čele s hvězdami jako je JackeyLove nebo midlaner Knight, kteří byli hru od vítězství celé LPL. Dále se ve skupině nachází nebezpeční GAM Esports z Vietnamu a v neposlední řadě také korejský tým DRX postupující z Play-in fáze. 


Skupina D

Poslední skupina vylosovala asi nejjednoznačnější postupující do vyřazovací fáze turnaje. Favoritem skupiny D a zároveň celého světové šampionátu jsou korejští GenG, kde hráče jako Chovy nebo Ruler není třeba představovat. Na jejich záda se nalepí čínský tým RNG, kteří si výhrou nad DFM pojistili postup do této skupiny. Zajímavý souboj bude o třetí pozici, o kterou se poperou 100 Thieves a mistři z PSC ligy CTBC Flying Oyster.