V neděli skončila skupinová část jihokorejské ligy LCK obhajující titul mistrů světa s týmem Damwon Gaming. Korejci však neváhají a čas na odpočinek pro ně neexistuje, proto jim už tuto středu začíná playoffs, neboli vyřazovací fáze ligy, která rozhodne o dvou ze čtveřice týmů účastnících se mistrovství světa 11. sezóny League of Legends.

V playoffs LCK se momentálně nachází šestice týmů. Na Worlds se z této šestice kvalifikují čtyři týmy – a to konkrétně vítězný tým letního splitu, jeden tým s největším počtem bodů v lize a poslední dva týmy skrze “regionální finále”, do kterého promluví i celek Hanwha Life. Naše redakce je tu od toho, aby vám v rychlosti a krátkosti představila tuto šestici a sdělila vám naše osobní názory na, pro fanoušky západních lig, obávané týmy.

Damwon KIA

Přejmenovaní vítězové posledního světového šampionátu a také finalisté posledního Mid-Season Invitational. Celek v soupisce Khan, Canyon, Showmaker, Ghost a BeryL snad nemusíme představovat. Tým měl neuvěřitelně pomalý rozjezd letního splitu v LCK a na hráčích byla viditelná nejistota a zklamání ze svých výkonů na MSI 2021. Několikrát v domácí lize zaváhali proti slabším oponentům a celkově jejich výsledky nepůsobí tak dominantě, jako minulou sezónu. Ke konci splitu však stihli zabojovat a v pavouku na svého oponenta čekají již v semifinále, jakožto vítězové skupinové části. Jedná se zároveň o jediný korejský tým, který už má zajištěnou účast na Worlds 2021.

Gen.G

Potomci slavných Samsung Galaxy na Worlds v minulosti již dvakrát zvítězili, konkrétně v sezónách 4 a 7. O celku mnozí tvrdí, že je silnější než Damwon. Gen.G čekají na druhém semifinálovém křídle v tabulce, narozdíl od svých kolegů z DK však nemají potvrzenou účast na Worlds a budou muset zvítězit v Bo5 sérii. Ačkoliv je tým poměrně dominantí, jeden určitý celek funguje jako jejich kryptonit – konkrétně populární T1.

Soupiska Rascal, Clid, Bdd, Ruler a Life si dokáže poradit téměř s kýmkoliv, ovšem Faker a jeho parta jim jako jediní konstantně kříží plány a poráží je.

T1

Trojnásobní vítězové Worlds, dvojnásobní šampioni MSI a devítinásobní výherci regionální ligy LCK se opět, jako každý rok, dostávají do playoffs. Minulý rok ku překvapení všech zaváhali, tento rok vypadají rozhodně o něco silněji. Nedávný Bo3 duel proti celku HLE prohráli 0:2, šíří se však fámy o tom, že tým tuto sérii prohrál úmyslně, aby získali jednoduššího soupeře v playoffs. Již tento čtvrtek se tak utkají s Liiv SANDBOX, což Faker a jeho mladí spoluhráči jistě uvítají.

Často kritizovaný desetičlenný roster týmu T1 může být dvousečnou zbraní – jak slabinou, tak výhodou. V posledních týdnech se jako hlavní sestava osvědčili Canna, Oner, Faker, Gumayusi a Keria. Nesmíme však zapomenout ani na Zeuse, Cuzze, Clozera, Teddyho, nebo Hoita, kteří týmu do playoffs také jednoznačně pomohli. Botlinka T1 je sama sebou natolik přesvědčená, že o sobě tvrdí, že jsou momentálně nejsilnější botlinkou světa. Potvrdí se jejich slova?

Nongshim RedForce

V Jižní Koreji si populární síť dovozu jídla před nedávnem řekla, že by si ráda založila profesionální esportový tým. Výsledkem je bizarní, ale extrémně nebezpečný tým NS RedForce, který několik týdnů v kuse držel první místo v tabulce LCK, než je předehnali Damwon a Gen.G. Hvězdou a hlavním tahounem týmu je jednoznačně jungler Peanut, jež přijel z čínské LPL zpět do svého domova, kde v sezóně 5 začínal. Ve středu se utká s populárními Afreeca Freecs, kde hraje jeho bývalý spoluhráč z roku 2017 – Bae “Bang” Jun-Sik, se kterým si zahráli v SK Telecom T1.

Afreeca Freecs

Talentovaní hráči, kteří zatím neměli štěstí na týmy. Tak by se dali popsat členové AF ve složení Kiin, Dread, Fly, Leo a Lehends. Jediným hráčem týmu chlubícím se mezinárodním úspěchem je výše zmíněný Bang, který však, jako všichni ostatní hráči, stárne a byl proto přesunut na pozici Sekundárního marksmana. Tým podle všech analytických předpokladů nemá proti NS RedForce příliš mnoho šancí, ale jak všichni víme, hra není u konce, dokud Nexus stojí.

Liiv SANDBOX

Bývalí Sandbox gaming, nedávno odkoupení a přeskládaní začínají vystrkovat růžky a v LCK se jedná o tým, který sice nepochopitelně selhává proti slabším oponentům, proti těm papírově silnějším však rozjíždí série, jež se nedají popsat jinak než jako stompy. Soupisku tvoří Summit, Croco, FATE, Prince a Effort, kterého si můžeme pamatovat jako bývalého supporta T1.

Hlavní pavouk LCK

Playoffs v Jižní Koreji jsou příjemnou změnou oproti LPL. Máme zde jasně daná postupová pravidla, pouze šestici týmů a dvě semifinálové série. Potenciálním problémem by mohl být chybějící Loser bracket, tedy spodní část, kam by spadl tým, jež by prohrál hned první sérii. LCK sází na jistotu a liga se rozhodla, že druhé šance nedává. Pokud tým nezíská dostatečné množství bodů, či se neumístí dobře v Regional finals, může se rozloučit s šancí, podívat se na světový šampionát.