Skončil osmý týden LEC, který se po týdenní pauze hrál online. Sedm celků bojovalo o vstupenky do playoff, jeden bohužel musel z kola ven. 

Výsledky všech zápasů naleznete v eSportovém přehledu.


Patrikovi zůstaly brány playoff uzavřené

Před osmým týdnem evropské soutěže bojovalo sedm týmů o postup do jarní vyřazovací části. Playoff skýtá ale šest míst, tudíž jeden účastník závodu musel prohrát. Bohužel pro české fanoušky se těmi smutnými stali Excel Esports, kde působí nejzkušenější Čech – Patrik. Toho čekala velká výzva, neboť v pátek narazil se spoluhráči na Fnatic, den poté na krvežíznivé G2 Esports. Excel Esports nezaskočili ani jednoho z favoritů a sen probojovat se do playoffs se rázem rozplynul.


Šestice postupujících

V šestici postupujících nesmí chybět G2 Esports, kteří v osmém týdnu byli nekompromisní. Nejdříve zpočátku vyrovnanou partii proti Rogue dotáhli do vítězného konce, posléze neměli žádné potíže s Excel Esports. 

Aktuálně druhou příčku sdílí Fnatic s Origen (oba týmy s bilancí 12-4). Nejúspěšnější evropská organizace v prvním hracím dni zkomplikovala právě Patrikovi cestu do playoff. Druhý den se Rekklesova parta vypořádala s Rogue. Origen zápasili se soupeři ze spodní části tabulky. Nejdříve si poradili s Vitality, v sobotu okusili jejich hněv SK Gaming.

Top šestku pak doplňují Rogue, MAD Lions a Misfits. Ve vyřazovací části tedy budeme moci sledovat tři naše krajany!


První 2-0 týden pro Schalke 04

Pro fotbalovou organizaci byly brány playoff uzavřené už před několika týdny, nicméně na hráčích v modrých dresech bylo vidět, jak se zlepšují. Po odchodu Giliuse a Forgivena začínají součástky v týmy pomalu, ale jistě zapadat. O tom svědčí i fakt, že Schalke vyhráli tři z posledních čtyř duelů. V osmém týdnu navíc slavili svůj první 2-0 týden, když porazili Misfits a Vitality.


Aktuální tabulka pořadí vypadá následovně:

Pořadí Tým Bilance
1. G2 Esports 13-3
2. Fnatic 12-4
- Origen 12-4
4. MAD Lions 10-6
5. Rogue 9-7
- Misfits 9-7
7. Excel Esports 7-9
8. Schalke 04 5-11
9. SK Gaming 2-14
10. Vitality 1-15