V evropské soutěži skončil druhý super-week, kterým se zároveň dovršila základní letní část. Pojďme se podívat, na koho se v playoff můžeme těšit, jak se vedlo našim krajánkům a kdo se s kým utká na cestě za titulem evropského šampiona. 

Výsledky z nejen uplynulého týdne naleznete v eSportovém přehledu.

Rogue slaví postup na Worlds

Prvním týmem, jenž slaví postup na světový šampionát, je evropský zástupce. Překvapivě to není nikdo z dvojice G2 Esports nebo Fnatic, nýbrž Rogue. Ambiciózní sestava mladíků, opřená o zkušenou spodní linku ve složení Hans Sama a Vander, vlétla do letní části jako uragán a spolu s MAD Lions vévodila LEC. 

Bohužel nejen pro české fanoušky začala lvíčata ke konci splitu ztrácet hry, čehož využili právě hráči s modrými dresy a udrželi si první pozici. 

V prvním hracím dni super-weeku sice parta kolem Inspireda překvapivě podlehla s Vitality, nicméně následující den se postarala o důležité vítězství v přímé konfrontaci právě s MAD Lions. Poslední svůj souboj v letní části zvládli hráči Rogue na výbornou, když nedali šanci Xpekeho organizaci, která nakonec skončila překvapivě na posledním místě s bilancí 6-12. 

Schalke dovršili zázračný comeback

Fotbalový gigant se na začátku letního splitu opět potýkal s problémy a hledal ideální složení hráčů. To našel až v šestém týdnu, kdy se sestava ustálila až do samotného konce. V jungli se objevil kontroverzní Gilius a na botu po boku Dreamse dostal prostor slovenský snajpr Neon. Po pátém týdnu Schalke ztroskotali na posledním místě s bilancí 1-10 a šance na playoff byly naprosto minimální. Ale jak víme, ve světě sportu a esportu se může stát cokoli.

Schalke před třemi týdny zaskočili G2 Esports, čímž byla zahájena jejich velká jízda v evropské soutěži. Od té doby tým kolem Abbedaggeho ani jednou nepochybil a válcoval jednoho soupeře za druhým. Taktéž v superweeku se postarali hráči v modrém o skalp Fnatic, Vitality a MAD Lions. Z 1-10 se fotbalová organizace vytáhla na konečné skóre 8-10. K tomu, aby dovršila zázrak a postoupila do playoff, potřebovala, aby jeden z dvojice Fnatic a Excel Esports zaváhal. Naneštěstí pro českého střelce Patrika to byl právě on s jeho týmem, jenž pomohl Schalke k postupu do vyřazovací části, když Excel Esports podlehli ve velmi vyrovnaném zápase G2 Esports.


Tabulka konečného pořadí LEC vypadá následovně:

Pořadí Tým Bilance
1. Rogue 13-5
2. MAD Lions 12-6
3. G2 Esports 11-7
4. Fnatic 9-9
5. SK Gaming 9-9
6. Schalke 04 8-10
7. Excel Esports 8-10
8. Misfits Gaming 7-11
9. Team Vitality 7-11
10. Origen 6-12

Zítra se můžete těšit na článek ohledně playoff, kde se dozvíte, s kým se utká české duo z MAD Lions a jak vypadá pavouk vyřazovací části.